Перебуваючи на Волині із робочим візитом, Президент Петро Порошенко, угледівши на митному переході «Ягодин» довжелезні черги із авто на іноземних номерах, відразу ж наголосив, що  так довго не триватиме. Так і сталося. У своєму указі №146 \ 2017 “Про заходи у зв’язку з введенням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України” доручив Кабінету Міністрів України в терміновому порядку врегулювати ситуацію, яка склалася через невиконання вимог митного законодавства при використанні в Україні транспортних коштів, зареєстрованих в інших державах.

Указ президента сам по собі не встановлює будь-яких механізмів або заходів. Він лише дає зрозуміти, що влада не буде зберігати status quo в питанні нерозмитнених машин.

Розробку законопроектів в Кабміні і розгляд їх у комітетах Верховної Ради юристи прогнозують на кінець 2017 – початок 2018 рр. А з огляду на високий резонанс цієї теми в суспільстві і величезну кількість потенційно проблемних авто на наших дорогах, не виключено, що вступ нововведень в силу відбудеться не раніше кінця наступного року.

Слід очікувати об’єднання зусиль МВС і ГФС – поліцейським відкриють доступ до баз даних фіскальної служби.  Не виключено і використання правоохоронними органами мобільних переносних станцій (комп’ютерів), підключених до системи, аналогічної «Рубіж», яка дозволить в онлайн-режимі моніторити історію конкретного автомобіля з моменту перетину кордону.

За матеріалами UBR.ua.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!