«Битва талантів», що відбулася у Володимирі–Волинському, зібрала більше шестиста учасників різного віку з усього району. За підсумками суддівського голосування перемогу у шоу здобув Сергій Лященко, який неперевершено грає на народному вірменському музичному інструменті — дудуку, причому це вміння опанував самостійно. Друге місце вибороли гімнастки Анастасія Планковська та Анастасія Марчук. Третю позицію зайняли вокалістка Оксана Цвинкалевич та хлопці з танцювального колективу «M–JAMP»

Людмила ВЛАСЮК, газета Волинь.

Переглядаючи по телебаченню розважальні передачі «Україна має талант», «Голос країни», мимоволі дивуєшся, які обдаровані і дивовижні особистості приходять на ці шоу. Створюючи подібний проект у Володимирі–Волинському, організатори хотіли довести, що не обов’язково їхати до столиці, аби продемонструвати свій талант. Мрії можуть здійснитися і тут, все залежить від людських бажань і можливостей. А в кожному куточку України знайдуться «поціловані Богом» люди, здібностями яких можна захоплюватися.

За перемогу — 15000 гривень
Через велику кількість зареєстрованих конкурсантів довелося провести два відбори, — розповідає організатор дійства, депутат міської ради Максим Клим’юк. — Найменшій учасниці, гімнастці Діані Матіюк ледве виповнилося 5 років, найстаршій — 75. Жінка досить цікаво виконала вокально–гумористичний номер. Усім сподобався виступ дівчини на пілоні, яка показала справжнє мистецтво танцю і грацію. Вразила пісенною композицією про Голодомор Оксана Цвинкалевич, весь зал аплодував їй стоячи.

« Створюючи подібний проект у Володимирі-Волинському, організатори хотіли довести, що не обов’язково їхати до столиці, аби продемонструвати свій талант. »

Вона вийшла у чорній сукні, на яку під час номера проектували зображення свічки, що горіла. Гімнастки з Володимира–Волинського Настя Марчук та Настя Планковська демонстрували на сцені світлове шоу, і це було вражаюче. Дівчата мріють здобути титул майстрів спорту України. Хлопці з «M–JAMP» танцювали брейк–данс, запалили зал неймовірним драйвом. Тож кожен з учасників запам’ятався по–особливому, тому переможців журі обирало серцем.

До суддівської команди запросили Наталію Чапко — заступника директора Волинського дитячого центру естетичного виховання, Ірину Малець — методиста цього центру, скрипальку Анну Воєводу, Андрія Кравченка — керівника танцювальної студії «А-денс», ведучого проекту «Соромлюсь запитати» на сайті «Волинські новини», Андрія Бокоча — президента фонду «Прибужжя». Жоден учасник не залишився без подарунка. В результаті голосування призове третє місце та сертифікат на суму 2000 гривень розділили між собою танцювальний колектив «M-JAMP» та вокалістка Оксана Цвинкалевич. Стали другими та отримали сертифікат на 3000 гривень гімнастки Анастасія Марчук та Анстасія Планковська. Перемогу у шоу «Битва талантів» та сертифікат на 15 тисяч гривень виборов Сергій Лященко.

«Коли Сергій на дудуку заграв Вакарчука «Обійми мене», у залі стояла мертва тиша…»
Свою винагороду переможець планує витратити на поїздку до Єревану, щоб більше дізнатися про батьківщину унікального музичного інструменту дудук. Сергій Лященко танцює, займається боксом, грає на гітарі і не збирається зупинятися на досягнутому. У планах — освоїти вірменську сопілку та флейту. За освітою хлопець — юрист, працює помічником адвоката у рідному місті.

« Два роки тому його колишня партнерка по танцях привезла справжній вірменський дудук із Єревану. Його відтворення — це точна копія людських голосових зв’язок. »

— Моїм першим захопленням були бальні танці, на які привела у сім років бабуся, — розповідає Сергій. — Мріяв пов’язати майбутнє з хореографією, проте плани різко змінилися після того, як батько відправив мене на бокс у клуб «Любарт». У складі команди їздили на обласні та всеукраїнські змагання, також брали участь у міжнародних у Польщі. Паралельно вчився грати на гітарі у музичній школі. Вперше почув дудук у фільмі «Гладіатор» у 2004 році. Там під час трагічної сцени смерті звучав саме цей інструмент. Я слухав сумну мелодію, мов зачарований. А познайомив Європу із нею відомий вірменський музикант, легенда світової музики Дживан Гаспарян.
Сергій самостійно опановував загадковий інструмент. Спочатку у соцмережах розбирав техніку виконання, вивчав методику гри. А два роки тому його колишня партнерка по танцях привезла справжній вірменський дудук із Єревану. Його відтворення — це точна копія людських голосових зв’язок. А ще він унікальний тим, що дуже простий у використанні і чимось нагадує нашу сопілку.
— До речі, цей інструмент можна почути у репертуарі українських виконавців, — каже музикант. — Зокрема, у пісні Святослава Вакарчука «Мить» та переможниці «Євробачення‑2016» Джамали. Крім того, мало хто знає, що у Володимирі-Волинському є невеличка вірменська діаспора зі своєю культурою, традиціями, звичаями. Тому я хотів не так спробувати сили у конкурсі, як познайомити людей із цією незвичайною музикою. Коли на першому відборі не відразу пройшов, а потрапив у зону очікування, до мене підійшла журналістка і запитала, що це за інструмент? І це вже була перемога, тому що люди зацікавилися тим, що мене заворожує.
— Сергій запропонував на відбір вірменську народну мелодію. Оцінити її журі було надзвичайно важко, — так пояснює те, що хлопець не відразу потрапив до списку найкращих, Максим Клим’юк. — Коли ж він заграв у півфіналі хіт «Океану Ельзи» «Обійми мене», всі зрозуміли, що це майбутній переможець. У залі запанувала мертва тиша. Подивував Сергій і у фіналі: розпочав з вірменської композиції, згодом перейшов на Вакарчука і завершив знову народною вірменською піснею. Це звучало неймовірно.
— Я пожартував ще на початку шоу: якщо виграю, то поїду у Вірменію, аби повчитися грі у справжніх професіоналів, — успіхається Сергій. — У державній консерваторії імені Комітаса навчають грі на цьому інструменті. І я вже давно над цим замислювався. Ще й досі не можу повірити в те, що все це відбувається зі мною. Я цілий рік думав про те, як втілити у життя свою мрію. І ось їду у Вірменію. Відчуття неймовірні!
Зараз Сергій Лященко перебуває в Єревані, де опановує нові знання, і можливо, саме його ім’я з часом набуде світової слави. Якщо вірити у власні сили, фортуна обов’язково усміхнеться. Бо ж і справді, крилатим ґрунту не треба, їм крила дарує небо.

Власником сертифіката на 15 тисяч гривень став Сергій Лященко.

Гра на вірменському народному інструменті зачарувала присутніх.

Змагання обдарованих людей вразило неперевершеними номерами та сценічними образами.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!