Сьогодні 10 червня і свій день народження святкують: Ігор Подзізей, Леонтій Дмитрук, Аліна Мельничук, Олександр Зозуля, Наталія Назарук та Ольга Калюжна.
Ми вітаємо іменинників з цим чудовим святом та бажаємо міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

Погода

Хмари у Володимир-Волинському в цей день займатимуть своє місце під сонцем до самого вечора. Без опадів.

Народний прогноз погоди: 10 червня відзначається день пам’яті преподобного Микити сповідника. Святий Микита в народі вшановується як сторож гусей, тому по-простому його називають Гусятником. Це обрядове свято. Гуси з весни вимагають ретельного догляду, оскільки гусенята в цей час часто гинуть. Щоб врятувати їх від гибелі народ і дав їм святого покровителя. У народі вважається – якщо день тихий, то урожай буде хорошим. Слідкували також за конюшиною: “Конюшина зближує листочки – до негоди”.

10 червня – цей день в історії

Цей день 10 червня

Іменини сьогодні святкує Микита

1793 – У Парижі для широкої публіки відкритий перший зоопарк

1836 – помер Андре АМПЕР, французький учений. Його ім’ям названа одиниця виміру сили електричного струму

1858 – помер Роберт БРАУН, шотландський ботанік, що відкрив безладний рух дрібних часток у рідині або газі під впливом ударів молекул навколишнього середовища, що одержав назву “браунівський рух”

1929 – народилася Людмила ЗИКІНА, співачка, народна артистка СРСР

1943 – угорець Ласло Біро винайшов кулькову ручку

1951 – народився Василь ШКЛЯР, український письменник ( Залишенець. Чорний ворон)

1982 – померла Гала ДАЛІ, дружина Сальвадора Далі

1997 – помер Глінн ВУЛФ, американець, що потрапив у Книгу рекордів ГІННЕССА як чоловік, що одружувався найбільше число разів

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!