12 червня  у приміщенні Володимир-Волинської міської ради відбулося  громадське обговорення проекту рішення міської ради “Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 10.06.2016 року №8/14 “Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”.  Цього разу запросили піфдприємців, оскільки обговорювалися ставки податкку на нежитлові приміщення, які знаходяться у власності юридичних та осіб=підприємців.

Перд початком засідання роздано порівняльну таблицю із відсотковими ставками, в якій окремими рядками були внесені дві пропозиції – фінансового управління та депутата Мороза Руслана. Для порівняння наведені дані податку на нерухоме майно в Луцьку, Нововолинську та Ковелі.

Відкриваючи зустріч, заступник міського голови Лариса Кулікова відразу ж надала слово начальнику фінансового управління Тетяні Шибирин, котра для загалу оприлюднила суму надходжень від даного податку, яка в середньому у минулому році становила близько мільйона гривень. Однак при зміні мінімального розміру заробітної плати, яка є основою для застосування диференційованих ставок податку, подала свої прозиції щодо їх зміни: для юридичних осіб замість 1% пропонується 0,5, а для фізичних – 0,2%. Підприємці-фізичні особи в дечому погодилися із пропозицією, оскільки їхні інтереси не зачіпалися. Проте депутат Руслан Мороз, котрий паралельно готував проект рішення та пройшов усю регуляторну процедуру його узгодження, запропонував ставки податку на нерухоме майно зрівняти для суб’єктів господарювання, незалежно від форми організації та власності, і встановити їх на межі 0,2%. Мотивація була такою: нині важкий економічний час для підприємництва,  проблеми в усіх однакові,  тому, на його думку, немає значення, чи підприємець, чи юридина особа має у своїй власності приміщення, які використовуються з комерційною метою.  І задля зняття напруги та впровадження однакових умов оподаткування для бізнесу Володимира-Волинського, убезпечення суб’єктів господарювання від втрати  об’єктів нерухомості, Руслан Мороз запропонував провести свого роду голосування серед присутніх за падані  пропозиції. Поряд з тим, Руслан Андрійович наголосив на тому, щоб  протокол громадських слухань, хоча й він носить рекомендаційний характер,  подати на засідання депутатської бюджетної комісії з подальшим винесенням на сесію міської ради.

Звісно, представникам від влади ця пропозиція не припала до душі, оскільки подані розрахунки та оптимальні відсотки податку дадуть поступлення до бюджету на рівні минулорічного показника.  А при ствці у 0,2 відсотка міська казна втратить більше півмільйона гривень. Попри те, в залі віднайшлися однодумці депутата – його колега по раді  Ярослав Жук, котрий наголосив на тому, що не завжди кошти бюджету міста йдуть на потреби громади, бо часто-густо вони використовуються для підтримки військових формувань та поліції. Задля коомпромісу запропонував для усіх ставку 0,25%. Депутат Радкевич запропонував ставку 03-0,4%..

Після довготривалої дискусії та обговорення, абсолютна більшість присутніх пристала на пропозицію Руслана Мороза, тому його проект рішення  запропоновано  винести на розгляд депутатів.

  

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!