Коли на територію Володимир-Волинського цукрового заводу зайшла Волинська біоенергетична компанія, відразу ж в депутатів Володимир-Волинської міської ради з’явився головний біль. Власники та керівництво даної фірми хотіли безкоштовно одержати у власність землю, за оренду якої ще колишній цукровий завод не сплатив  більше мільйона гривень. Це питання неодноразово виносилося на розгляд земельної депутатської комісії, проте й надалі воно зависло у повітрі.

Свого часу депутати  своїм рішенням виставили на аукціон 19, 5 га землі під цукровим заводом. Однак власники компанії – його правонаступники  – віднайшли у цьому масиві дві земельні ділянки по 0,75 га, на яких ніби-то перебуває їхнє  майно.  А це дає підстави уникнути аукціону, бо землю під будівлями буцім-то продавати неможливо. Внаслідок чого, представник компанії звернувся із заявою на засідання профільної земельної комісії з проханням надання згоди на поділ земельних ділянок та відповідно  розробку ПКД на дві ділянки по 0,75 га під будівлями та спорудами.

Однак депутати, як на диво, відразу ж вирішили не підтримувати це прохання, а навпаки, дійти до єдиного знаменника щодо спірних земельних ділянок під майном заявника. Депутат Руслан Мороз у своїх виступах керувався винятково викопіювальними схемами цих ділянок та вимагав надати усі документи та будівельні паспорти на це майно, а саме,  насосну станцію та споруди у вигляді вапнярської ями. Крім того, постало питання права власності на ці споруди та будівлі. Представник біоенергетичної компанії  наголошував, що  незаконно  виставляти земельну ділянку на аукціон, коли на ній знаходяться будівлі. Депутати в один голос заявляли, що земля перебуває в  комунальній власності. І у випадку  продажу її на аукціоні, власник споруд та будівель повинен або їх розібрати, або ж визначитися, скільки потрібно площі для  обслуговування з метою її  виокремлення із загального лоту. Усе решту   придбають ті  учасники аукціону, які запропонують більшу ціну.   

Щодо заборгованості цукрового заводу з податку на землю, нині  цим питанням займається прокуратура. Яким буде рішення – покаже час. Однак є усі підстави вважати, що   новоявленій фірмі доведеться відповідати за борговими зобов’язаннями цукрового заводу.

На завершення довготривалої дискусії депутати запропонували біоенергетичній компанії  вихід із ситуації: подати пропозиції щодо площі території для обслуговування будівлі насосної станції;  при втраті права на земельну ділянку, вирішити питання  знесення або перенесення споруд, які довготривалий термін не використовуються для потреб заводу;  узгодити межі із сусідом по земельній ділянці Юнаком та із новими пропозиціями і обгрунтуваннями повторно звернутися до міської ради для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!