Більше п’ятнадцяти років у Володимирі-Волинському поблизу культурно-мистецького центру імені Т.Шевченка, тобто у самісінькому центрі міста, стоїть мала архітектурна споруда, яка в народі носить назву ларьок. Із самісінького початку на тих  9 квадаратних метрах, які  виділила міська рада на умовах  оренди, підприємець Неля Сергіївна  торгувала цигарками, пивом, морозивом та безалкогольними напоями.  Влітку іноді давали їй добро на встановлення декількох столиків для вуличної торгівлі. Увесь цей  час, аж до 2009 року,  Неля Сергіївна зверталася із заявою до міської ради з проханням продовження договору оренди. Їй не відмовляли. Однак після 2009 року, якраз після того, як продали вбиральню та кусень землі, на яккому стоїть ларьок,  Нелі Сергіївні вже не продовжували договір оренди. Міська рада просто розвела руками та направила підприємицю до власника вбиральні.  На запитання, а як же їй продовжувати торгувати, усі дружно заявляли: не переживайте, шановна Неля Сергіївна,  якось це питання владнається шляхом виділення півметра землі вбік. Тому торгувати  вона й надалі буде. Більше того, її запевнили в тому, що вона має право затіяти нове будівництво. Тільки невеличке за площею. Жінка розправила крила, купила матеріал на нову  споруду, проте будувати їй не дали. Прийшов депутат міської ради Сергій Барщевський із двома активістами, прикликали поліцію, внаслідок чого Нелі Сергіївні довелося розібрати те, що вдалося їй звести. Власник земельної ділянки під вбиральнею  договору оренди вже не продовжував,  на ларьок повісила замок та  почала оббивати пороги міської ради з проханням хоча б де-інде надати кусок землі в оренду, щоб продовжити свою торгівлю. Обходила з головним архітекторjм мало не увесь Володимир:  однак сьогодні обіцяють, а вже назавтра – розводять руками. Терпець жінки увірвався і вона вирішила звернутися до депутата міської ради Максима Клим`юка з проханням зрушити її проблему з мертвої точки.

14 червня перед засіданням депутатської комісії із земельних питань було  озвучено дану проблему. Спершу виступила Неля Сергіївна, котра надала членам комісії усі наявні документи та ряд договорів оренди до 2009 року. Вона просила виділити  метр землі на правах оренди,  щоб мати змогу відкрити ларьок. Депутат Максим Клим`юк звернувся до присутніх усім разом допомогти  пенсіонерці із пенсією у 1400 гривень  й надалі продовжувати свою підприємницьку діяльність, тим самим мати змогу виживати у нинішніх реаліях. Звісно, пошук компромісу тривав довго. Було декілька пропозицій: надати дозвіл на виділення землі, проте нині усі земельні ділянки йдуть через аукціон. Крім того, є рішення міської ради щодо заборони  встановлення торгових павільйонів на Площі Героїв. Було запропоновано надати земельну ділянку в іншому місці, проте для цього потрібно узгодити комплексну схему забудови в центрі міста. Але й в цьому випадку землю можна буде придбати тільки через аукціон. А це неабиякі кошти. Ще одна пропозиція від депутата Руслана Мороза полягала в тому, щоб підготувати проект рішення на розгляд сесії, де першочергове право викупу оренди земельної ділянки надати Нелі Сергіївні. Адже для багатьох центр міста є ласим шматком, тому    з’явиться багато підприємливих людей, які будь-яким чином намагатимуться стати  переможцем аукціону.

На завершення розгляду даної проблеми секретар міської ради Олег Свідерський наголосив, що дане питання потрібно вирішувати тільки у правовому полі. І  коли  буде узгоджена та прийнята комплексна схема забудови,  можна буде вирішити питання встановлення тимчасових споруд, зокрема й даного ларька. Депутат Максим Клим’юк запропонував внести у цю схему МАФ Нелі Сергіївни.

Думки депутатів розділилися, хоча кожний із них намагався все ж таки піти назустріч жінці . Однак для того, щоб позитивно вирішити питання, доведеться ще пройти сім кругів пекла. Не для міських обранців, а саме для заявниці. Таке законодавство та відповідні процедури. Що ж, чекатимемо розвиток подій…

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!