Склалася думка, що депутати Володимир-Волинської міської ради не марно їдять хліб. Щоразу, спостерігаючи за їхніми виступами та репліками, вдаєшся до висновку: вони таки проймаються проблемами тих, хто їх делегував у представницький орган.

Нещодавнім прикладом сказаного є засідання бюджетної комісії 15 червня, де розглядалися зміни до бюджету та розподіл вільних залишків на різноманітні господарські потреби громади.

Начальник фінансовогоу правління Тетяна Шибирин змушена була розтлумачувати кожну цифру бюджетних пропозицій, оскільки не завжди члени комісії давали   «добро» на  її витрачання коштів. У депутата Ярослава Жука були зауваження щодо доцільності фінансування встановлення огорожі навколо дитячого садочку «Дзвіночок», позаяк мало того, що зменшилася територія, а й зроблено вдалий заїзд для орендаря земельної ділянки – місцевого підприємця.  Детутат Руслан Мороз взагалі засумнівася у тому, чи варто було нову огорожу ставити, коли вже була діюча. Крім того, Руслана Андрійовича цікавив розмір заробітної плати будівельників, яку закладатимуть у проектно-кошторисну документацію згідно нової постанови Кабміну.

Депутат Радкевич подав пропозицію перерозподілити кошти, раніше виділені на капітальний ремонт вулиць Небесної Сотні та Кн.Василька  в сумі майже мільйон  гривень, на інші потреби. Своє бачення доводив тим, що ннаразі ще не виготовлена ПКД, і розпочинати роботи  для того, щоб  завершити до Дня міста, недоцільно. Краще розробити план реконструкції, розширити дорожнє полотно, а вже потім приступати до питання фінансів.

Каменем спотикання став ще один об’єкт соціальної сфери – стаціонарне відділення для постійного проживання одиноких громадян територіального центру надання соціальних послуг. На цьому об’єкті планується провести ремонт огорожі та благоустрій території. Депутат Ярослав Жук, котрий напередодні побув там, не вважає за потрібне витрачати 140 тисяч гривень на те, що може обійтися поточним ремонтом вдесятеро меншими затратами. Як наголосив Ярослав Іванович, в даний об’єкт міський бюджет вклав 800 тисяч гривень, а ось віддачі – немає. Взамін цьому запропонував виділити кошти на ремонт тротуарів на вулиці Сагайдачного. Тут думки депутатів розділилися, оскільки, як вважає депутата Руслан Мороз, будинок для престарілих – останнє місце людини похилого віку, тому варто їй створити максимально комфортні умови.

Після довготривалої дискусії, комісія вирішила побувати на двох об’єктах – дитячому садочку та територіальному центрі, аби на місці вияснити  доцільність  фінансування  ремонтних робіт.

Наступним наріжним каменем стало виділення коштів в сумі 700 тисяч на    реконструкцію котельні під твердопаливні котли на вулиці Котляревського. Голова бюджетної комісії, керівник  «Теплокомуненерно» Сергій Коба подав коротеньку записку для ознаймлення із ситуацією не лише на даній котельні, а в тепловому господарстві вцілому.

Щодо переходу на тверде паливо котелень міста виникали різні бачення. Хто критично до цього відносився, бо економічний ефект  (42%) не завжди виправданий. Крім того, немає спеціальних площадок для складування дров, а про альтернативу цьому виду палива ніхто мови поки що не веде. Крім цього, політика тарифоутворення  також незрозуміла міській владі.

Проте крапку над усіма цими проблемами фінансовго плану поставить тільки сесії міської ради. То ж надіємося, що в депутатів вистачить і політичної волі, і мудрості та виваженості, щоб гроші бюджету розподілити все ж таки на найнеобхідніші проблеми громади.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!