Шлюб розірвано, діти “поділені” і хтось із подружжя виплачує аліменти. Сумна, але вже досить звична історія. Колись ми звикли до того, що аліменти завжди сплачує батьо. Нинішній час вніс досить-таки значні корективи, і аліменти часами присуджують вже й матерям.

Як зазначає провідний спеціаліст Володимир-Волинського районного відділу ДРАЦС О.Семенюк, у  2017 році внесено зміни  до закону “про аліменти”, в якому визначені  грошові фіксовані суми аліментів,  які платить один з батьків іншому для утримання та виховання дітей. Причому, відповідно до закону і  Сімейного кодексу, виплати “дитячих грошей” здійснюються незалежно від того, чи перебувають батьки у шлюбі. Більш того, один з батьків, який проживає окремо від дітей і не приймає участі в їх вихованні, не звільняється від обов’язку утримувати нащадків до повноліття (у випадку продовження нею навчання – до досягнення 23 років), навіть якщо він відмовився від дітей на користь держави. Обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття покладений рівною мірою на обох батьків, незалежно від того чи перебувають вони у шлюбі. Не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини і особа, яка позбавлена батьківських прав.

Батько або мати навіть при відсутності офіційного працевлаштування не звільняються від обов’язку виплачувати аліменти. Президент підписав закон, що передбачає збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму. Згідно із законом, розмір аліментів повинен бути достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Також установлюється, що спосіб стягнення аліментів визначає той з батьків, з яким проживає дитина. Документ прописує, що аліменти є власністю дитини, а той з батьків, на ім’я якого вони виплачуються, розпоряджається аліментами винятково за цільовим призначенням в інтересах дитини. Окрім того, стягувач аліментів має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на 1 дитину – 1/4, на 2 дітей – 1/3, на 3 і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше ніж 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

Для довідки. Прожитковий мінімум у 2017 році в Україні для дітей до 6 років становить з 1 січня 2017 пo 30 квітня – 1 355 гривень, з 1 травня пo 30 листопада – 1 426 гривень, з 1 грудня – 1 492 гривні. Для дітей від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 пo 30 квітня – 1 689 гривень, з 1 травня пo 30 листопада – 1 777 гривень, з 1 грудня – 1 860 гривень.   

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!