У залі засідань міськвиконкому відбувся круглий стіл на тему «Можливості та переваги безвізового режиму» відбувся, у якому взяли участь заступник міського голови Лариса Кулікова, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Степан Слащук, директор ЦНАПу Алла Троць, начальник Володимир-Волинського РВ УДМС Віктор Давидюк, та зацікавлені громадяни міста.
Питання, що порушувались на ньому, стосувались безвізового режиму, обов’язків і прав осіб, що перетинають кордон з країнами ЄС без наявності візи, порядку виготовлення біометричних закордонних паспортів та майбутніх перспектив їх виготовлення у ЦНАПі.
Степан Слащук назвав найгострішими питання тих, хто звертається до них за допомогою. А саме – права людей при відмові у перетині кордону. І наголосив, що у подібних випадках кожен, кому було відмовлено, має право на апеляцію. Крім того, відмова повинна надаватись у письмовому вигляді прикордонною службою або ж митною. Але не варто забувати, що перетинаючи кордон, кожен повинен керуватися правами країни, до якої їде. І зазначив, що у волинських пунктах пропуску діють консультаційні пункти центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, куди громадяни можуть звернутись по допомогу.
3634 біометричних паспортів було виготовлено з початку року міграційною службою. Цією інформацією поділився Віктор Давидюк. Це удвічі більше, ніж протягом усього минулого року. І саме зараз у них визріла проблема нестачі кадрів, яка спричинила чималі черги. Тому не усіх людей спеціаліст, на якого лягло навантаження, може. Щодо перетину кордону, очільник міграційної служби наголосив, що для цього потрібні біометричний паспорт, обґрунтування мети поїздки, наявність коштів для проживання. Однак, для тих, хто їде на роботу, необхідна робоча віза. А перебування у країнах Євросоюзу не повинно перебільшувати 90 днів.
Щодо виготовлення біометричних паспортів найближчим часом у центрі надання адміністративних послуг розповіла Алла Троць. Так, рішенням сесії Володимир-Волинської міської ради з міського бюджету заплановано виділенння 250 тисяч гривень на придбання устаткування для виготовлення у ЦНАПі біометричних паспортів та ІD-карток. Головною перевагою такої процедури є прозора електронна черга. Запровадження процедури оформлення документів планується наприкінці року.
Керуючий Володимир-Волинською філією АТ «Ощадбанк» Олег Козак вніс свою пропозицію щодо наведення порядку з чергою. А саме рішенням міської ради запровадити реєстрацію виготовлення паспортів у ЦНАПі, згідно якої люди мали б можливість здійснювати оформлення паспортів у міграційній службі.
Жанна БІЛОЦЬКА

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!