Іноді задаєшся запитанням: а навіщо депутати ходять на узгоджувальні комісії? А навіщо приймаються проекти рекомендованих рішень без зауважень, а пізніше на сесії – ці документи докорінно зазнають змін або взагалі не приймаються? А чи не задля політичного піару? Або ж банально дехто із депутатів доводить своє красномовство чи боїться брати на себе будь-яку відповідальність?
Практично за таким сценарієм відбулася сесія Володимир-Волинської міської ради 23 червня, де для прийняття декотрих рішень депутатам доводилося повертатися не один раз. А все тому, що проекти документів готувалися за одним текстом, а на сесії озвучувалися за зовсім іншим. Зважаючи на це, депутат Руслан Мороз порадив, щоб усі проекти рішень доводили до присутніх голови депутських комісій. Крім того, деякі проекти рішень готувалися без пояснювальних записок, без дотримання конкретики, внаслідок чого були відхилені.
Наріжним каменем узгодження порядку денного стало питання включення проекту рішення по фінансово-господарському стану підприємства теплових мереж, яке підготував депутат Олег Тимосевич ще у березні та оприлюднив на сайті міської ради. Думки депутатського корпусу з цього приводу розійшлися, поскільки цей проект готувався ще при тодішньому керівнику та терміни виконання деяких пунктів рішення були нині не актуальними. Після суперечок, міський голова запропонував депутатам проголосувати за протокольне доручення першому заступнику Ярославу Матвійчуку, управлінням житлово-комунального господарства та економіки вивчити питання фінансово-господарського стану теплокомуненерго та підготувати проект рішення із пропозиціями на наступну сесію. Проте дехто із депутів був непохитним, тому до прийняття порядку денного довелося повертатися двічі.
У подальшому депутати приступили до роботи. Якщо громадський бюджет прийнято було без зауважень, то зміни до міського бюджету далися нелегко. Все вперлося у більш як 2-х мільйонне фінансування теплокомуненерго, яке полягало у реконструкції газової котельні на вулиці Котляревсього під твердопаливну апратуру; придбання лісовозу та заготівлю дров для котелень. Як нагллосив депутат Руслан Мороз, міський бюджет неодноразово виділяє мільйони для теплокомуненерго, то може вже варто піднімати питання керівництвом цього підприємства перед обласними депутатами щодо співфінансування? Крім того, як зауважив Руслан Андрійович, ніхто не чує про проблеми тих котелень, які здані в оренду. Депутат Олег Тимосевич порекомендував провести інвентаризацію майна ПТМ, зробити енергоаудит, а тільки після цього в подальшому вирішувати питання фінансування.
Розійшлися думки міських обранців щодо надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, оскільки у депутата Руслана Мороза виникло запитання щодо першочерговості надання земельних ділянок окремим учасникам АТО. У відповідь секретар міської ради Олег Свідерський зачитав колективне рішення зборів організації учасників АТО, де було вказано прізвище та підстави першочергового виділення земельної ділянки УБД О.Приступі. На що Руслан Андрійович порадив в подальшому подібні звернення розглядати на засіданнях депутатських комісій, щоб на сесії не виникало непорозуміння.
Неодностайну позицію зайняли депутати під час розгляду питання безоплатної передачі у користування будинку №38 по вулиці Шахтарській релігійній громаді храму Священомучеників Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Депутат Ярослав Жук побажав почути критерії, за якими надається дане житло, а депутат Максим Климюк наголосив, що учасники АТО та сім’ї загиблих також потребують покрщаення житлових умов. Крім того, у місті на орендованій квартирі проживає родина Павла Марходея – афганця, де виховується дитина-інвалід. На що міський голова повідомив, що житлове питання Павла Марходея уже вирішене і згодом він отримає нову квартиру. І тільки після узгодження гострих моментів, більшістю голосів релігійна громада таки отримала даний будинок у користування.
Досить-таки гаряче в сесійній залі було після прийняття питання щодо ставок на нерухоме нежитлове майно, яке належить суб’єктам господарювання – фізичним та юридичним особам. Розробник проекту депутат Руслан Мороз запропонував однаковий коефіцієнт 0,2, який був прийнятий під час громадських обговореннеях та підтриманий більшістю депутатів. Однак через певний час дехто із депутатів пригадав, що коефіцієнт податку на нерухоме (житлове) майно людям, які проживають в будинках та квартирах, є більшим на 0,3 відсотка того, який прийнятий для юридичних осіб та підприємців. Тому депутат Валентин Вірковський спільно із Русланом Морозом запропонували внести зміни у рішення шляхом доповнення словами «житлові приміщення для фізичних осіб». Тобто, податок на нерухоме майно у місті буде однаковий для усіх – фізичних осіб, підприємців та юридичних осіб. Такі зміни депутатами підтримано під час повторного голосування.
Насамкінець депутати розглядали питання заборони продажу алкоголю і пива під час проведення фестивалю «Княжий» за зверненням народного депутата Гузя. Частина депутатів позитивно дивилася на заборону, але певна кількість таки була проти. Щоб не було жодних непорозумінь і, як мовлять, вовки ситі та вівці цілі, депутат Ярослав Жук, керуючись регламентом роботи ради, запропонував не приймати жодного рішення, оскільки проект з даного питання не був опублікований на сайті міської ради за 20 днів до початку роботи сесії.
У «Різному» заслуховувася звіт колишнього керівника теплокомуненерго Ганни Рубанової, проте його до кінця не дослухали, бо коментарі та запитання до доповідача більше були подібними на зведення рахунків та необгрунтовані випади.
На завершення роботи Олег Свідерський озвучив організаційні зміни у фракції «Батьківщина»: замість вибулого Олега Ковальчука до складу депутатів увійшов Андрій Гудим.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!