За даними досліджень українці вважають свою країну однією з найбільш корумпованих у свiтi: у 2012 i 2013 р. Україна займала 144 місце з 176 країн, у яких проводилися дослідження, у 2014 р. – 142 з 175 позицій, опинившись на одному щаблі з Угандою та Коморськими островами. Такий високий показник сприйняття корупції, як зазначає начальник Володимир-Волинського районного відділу ДРАЦС Тетяна Юхимюк, громадянами пояснюється вiдсутнiстю дієвих реформ у сфері протидії корупції та неефективною діяльністю органів правопорядку щодо виявлення корупційних правопорушень та притягнення винуватців до відповідальності, створення систем контролю щодо запобігання конфлікту інтересів та доброчесності активів посадовцiв залишилися невиконаними.
З метою створення загальнодержавної системи запобігання та протидії корупції на основі нових засад формування та реалізації антикорупційної політики, два роки тому в Україні з’явилася нова служба — Національне антикорупційне бюро. З лютого 2106 року у Національному антикорупційному бюро України розпочала роботу безкоштовна телефонна лінія 0-800-503-200 для більш тісної взаємодії з громадськістю. Зателефонувавши за цим номером, громадяни можуть залишати звернення (пропозиції, зауваження, заяви, скарги), запити на отримання публічної інформації, отримувати інформацію про діяльність НАБУ, дізнаватися графік роботи громадської приймальні, а також повідомляти про кримінальні корупційні правопорушення.
Крім того «Урядова гаряча лінія» працює і у Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області : телефон: 0-800-507-309. Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу – з 8:00 до 19:00, неділя та святкові дні – вихідні. Дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні, з мобільних телефонів – платні. Тож кожен громадянин має право повідомити відповідні органи про корупційні діяння того чи іншого посадовця.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!