Як непросто звикнути депутатам Володимир-Волинської районної ради до новацій, які внесла у їхнє «розмірене» життя децентралізація влади. Все ніяк не можуть збагнути того, що кожна об’єднана територіальна громада законодавчо наділена повноваженнями, поступово набуває незалежності та намагатиметься самостійно вирішувати питання розвитку не лише інфраструктури, а й закладів гуманітарного напрямку, які перебувають на їх територіях. Склалося враження, що депутати просто бояться втратити контроль над районом.
Власне сесія районної ради, яка відбулася 30 червня, стала цьому прикладом. По-перше, перед початком роботи, запропоновано внести додаткове питання у порядок денний, яке просто постало на часі: безоплатна передача бібліотечних закладів, які перебували у спільній власності територіальних громад району, у власність Устилузької та Зимнівської ОТГ. Одним словом, ці обидві громади вирішили самостійно здійснювати керівництво бібліотеками, які знаходяться на їх територіях. До того ж, об’єднані громади ще декількома місяцями раніше прийняли рішення не утримувати за рахунок власних фінансів районні заклади культури та централізовану бібліотечну систему. Все б нічого, якби не політитка. Саме це чомусь завжди стояло кісткою в горлі під час прийняття доленосних рішень. Від фракції «Свобода» летіли камінці в город голів Зимнівської та Устилузької ОТГ з приводу їх фінансової спроможності щодо утримання бібліотек. Більше того, дехто із присутніх депутатів хотів почути, коли ж ці громади дофінансують ЦБС, яка найближчим часом не матиме чим платити заробітну плату бібліотекарям. Питань було багато, звинувачень у бік районних голів – ще більше. Тому питання передачі бібліотек двічі ставилося на голосування. І тільки після того, як районні обранці зрозуміли, що залишають бібліотекарів без заробітної плати та з вимушеними відпустками за власний рахунок, за другим разом рішення таки було прийняте.
Не менше запитань в депутатів виникло під час розгляду створення загальноосвітнього опорного закладу в селі Суходоли із філіями у Новосілках та Діхтеві, який за умовами конкурсу набрав серед 4-х запланованих шкіл найбільше балів. Дехто з депутатів висловлював побоювання щодо подальшого закриття початкових шкіл – філій опорної школи. Дехто навпаки вважає, що саме опорні школи несуть новації у процес навчання, що позитивно відобразиться не тільки на якості освіти учнів, а й на збільшенні фінансування на їх утримання. Питання настільки набрало накалу в залі, що втихомирювати депутатів та пояснювати усі переваги опорної школи неодноразово доводилося голові районної ради Роману Гуку та голові РДА Наталії Василець. Чи то втомилися депутати, чи то дійсно перейнялися долею дітей, однак рішення таки було прийнято.
Питання бюджету, особливо внесення у нього змін, також стало наріжним каменем. Голова Оваднівської сільської ради Сергій Панасевич звернувся до присутніх знайти кошти на освітлення дороги в селі Верба, де за статистикою загинуло 20 людей. Вже виготовлена проектно- кошторисна документація, віднайдено підрядника, котрий готовий проводити ремонтні роботи у борг. Потрібна лише воля депутатів та всього-навсього 100 тисяч співфінансування з районного бюджету. Депутати підтримали прохання сільського голови, але віднайти кошти не мали змоги, оскільки усі асигнування на видатки були розписані заздалегідь. Вихід із становища порадила голова РДА Наталія Василець: звернутися до Волинської обласної ради з проханням виділити ці кошти з обласного бюджету. Не відмовилися депутати повернутися до розгляду цього питання на наступній сесії. Все ж таки життя людей дорожче політичних амбіцій.
Здивувала депутатів пропозиція голови районної ради Романа Гука щодо виділення 60 тисяч гривень, які, як виявилося, залишилися в районному бюджеті нерозподіленими, на фінансування друкованих видань «Слово правди» та «Місто вечірнє» за публікації, які стосуються діяльності органів влади та місцевого самоврядування. Виявляється, на дорогу, де гинуть люди, 100 тисяч немає, а ось на друк статей у роздержавлених і приватних виданнях – гроші знайшлися? І тільки запевнення в тому, що оплата відбуватиметься по факту розміщення в газетах статей, депутати рішення прийняли вцілому.
Нещодавно Кабінет Мінстрів прийняв постанову, яка передбачає утворення (розширення) на Прибужжі громад, в тому числі у Володимир-Волинському районі. Отже, децентралізація влади й надалі впевнено крокує Володимирщиною.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!