Як передає finance.ua, група депутатів зареєструвала у парламенті законопроект, в якому пропонує передати покупцям право стежити за дотриманням законодавства, зокрема, за тим, чи використовує магазин (в тому числі, інтернет-магазин) фіскальний чек при продажу.
У законопроекті №6757 депутати пропонують стимулювати детінізацію торгівлі, зокрема в тих випадках, коли продавці офіційно не реєструють обіг товарів. Один з прийомів, які передбачається використовувати – мотивувати самих покупців отримувати фіскальні чеки. Для цього депутати пропонують ввести норму, за якою покупцям будуть компенсувати ціну товару (якщо товар коштує більше ніж 50 неоподатковуваних мінімумів, тобто понад 850 грн), якщо покупець виявить порушення при продажу і направить скаргу в контролюючі органи.
У проекті пропонується запустити портал перевірки розрахункових операцій, де покупець зможе перевірити справжність отриманого чека — і в разі, якщо вона не підтвердилася — подати скаргу на магазин в податкову. У скарзі покупець вказує свій банківський рахунок. Якщо перевірка виявить порушення у магазині, на нього накладуть штраф, і з цих коштів протягом 5 днів держава поверне покупцеві ціну покупки на рахунок.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!