На headinsider.net. опубліковано досить-таки цікаву та надто сміливу інформацію щодо «ефекту» певних вітамінів, якими запруджені аптечні заклади і які так намагаються впарити нам лікарі. Отже, знайомтеся з переліком тих вітамінів та мінералів, які окрім витрачання коштів, не принесуть жодного користі організму. Більше того, можуть викликати ряд хвороб.
1. Бета-каротин. Дехто приймає бета-каротин як протираковий антиоксидант, але такі добавки можуть лише підвищити ризик раку легенів у курців і ніяк не запобігають виникненню інших види раку. Харчові джерела – морква, шпинат, кучерява капуста і диня.
2. Фолієва кислота. Деякі лікарі вважають, що збагачення раціону фолієвою кислотою може бути причиною росту захворюваності на рак кишечника. Вона в достатній кількості міститься у вітамінізованому хлібі, сухих сніданках, бобових і спаржі.
3. Селен. Дослідження показують, що прийом селену може підвищити ризик низькодиференційованого раку простати у чоловіків, яким і так вистачає селену. Крім того, селен може бути дуже небезпечний при діабеті. Природні джерела – бразильські горіхи, тунець і яловичина.
4. Вітамін B6. Пропонується як профілактика старечого недоумства і зниження рівня гомоцистеїну (амінокислоти, що викликають серцево-судинні захворювання), але результати досліджень спірні.
5. Вітамін B12 може привести до анемії і деменції. Міститься у великих кількостях в рибі, молюсках, нежирній яловичині і вітамінізованих сухих сніданках.
6. Вітамін C помилково вважають, що він допомагає боротися з раком і серцевими захворюваннями. Дехто приймає для профілактики простудних захворювань, але огляд 30 клінічних досліджень не виявив ніяких доказів, що вітамін C запобігає застуді. Вітамін C міститься в цитрусових, динях і помідорах.
7.Вітамін E, що міститься в рослинній олії, горіхах і зелених листових овочах, нібито захищає від серцево-судинних захворювань, раку і хвороби Альцгеймера. Проте дослідження не підтверджують користь вітаміну E для профілактики серцевих нападів і раку .
8. Цинк. Іноді заявляють, що цей мікроелемент допомагає запобігти і усунути симптоми застуди, але дослідження цього не підтверджують. Крім того, високі дози послаблюють імунну систему, тому не треба лікувати застуду цинком.
Отже, перед тим, як купувати ось ці елементи, варто уважно вивчити усі побічні ефекти та одержати поради лікарів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!