Кожний музей намагається поповнювати свої фонди. Як зазначає науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею Богдан Янович, значна частина експонатів надходить в результаті проведення археологічних досліджень на території Волині. Проте є й такі жителі міста та району, які передають зі своїх приватних колекцій на постійне зберігання пам’ятки старовини. Але іноді просять за них кошти.
Нещодавно приватні колекціонери принесли в музей бронзову іконку 14 століття, на якій зображено Богородицю із немовлям Ісусом. Знахідка належить добі Волинсько-Галицької держави. Крім цього, передано бронзовий наконечник до списа, який є ровесником Старої Трої та Гомера. Речі унікальні, однак грошей для їх придбання в музею не було.
Тому прийнято рішення звернутися до міських депутатів та підприємців Володимира-Волинського з проханням допомогти музею придбати ці унікальні пам’ятки старовини. Дехто- відмовив, дехто – промовчав. Проте, як наголошує Богдан, коли звернулися до відомих меценатів Володимира-Волинського- депутата міської ради Руслана Мороза та керівника ТзОВ «Гербор-Холдинг» Олега Борбелюка, відразу ж одержали відповідну суму. І хоча кошти ніби й незначні – 5 тисяч гривень, проте завдяки їм ці унікальні старожитностті залишаться у фонді історичного музею та стануть надбанням української нації. У протилежному випадку дані знахідки потрапили б за кордон у приватну колекцію або ж музей.
Тому Богдан Янович від імені музею дякує Руслану Морозу та Олегу Борбелюку за те, що не проігнорували проханням та подарували музею ці рідкісні знахідки.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!