02 серпня набув чинності Закон “Про комерційний облік комунальних послуг”. Документ передбачає обов’язкове оснащення будинковими лічильниками всіх будинків, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання. Такі лічильники мають бути встановлені операторами зовнішніх мереж до 1 жовтня 2018 року (для житлових будинків), та до 1 жовтня 2017 року (для нежитлових будинків).
Крім того, згідно з законом, для багатоквартирних будинків обов’язковим буде оснащення індивідуальними приладами обліку, або приладами-розподілювачами показників споживання теплової енергії. Такі лічильники мають бути встановлені до 1 жовтня 2018 року (для нежитлових будівель з декількома споживачами – до 1 жовтня 2017 року). Крім того, законом заборонено приєднання до мереж нових будов, не обладнаних зазначеними вище лічильниками.
Документ також встановлює, що розрахунки за комунальні послуги повинні здійснюватися виключно на підставі даних комерційного обліку, що гарантує доступ до таких даних для споживачів.
Оператор інженерних мереж повинен попередити власника будинку про намір встановити лічильники щонайменше за 2 місяці. Зі свого боку, власник або співвласники будинку протягом 2 місяців можуть повідомити про свою згоду, або пропозиції про зміну умов встановлення лічильників, або про намір самостійно обладнати будинок лічильниками. Відсутність реакції протягом 2 місяців трактується як згода на встановлення лічильників за заданими умовами.
Перешкоджати встановленню лічильників або повідомляти про намір встановити їх самостійно при тому нічого не робити, не варто, адже в такому випадку лічильники все одно поставлять, а відшкодовувати витрати будуть власники будівлі.
Лічильники належать власнику або співвласникам будинків, які і відповідають за збереження і цілісність обладнання.
Платити за установку лічильників на будинки та під’їзди будуть споживачі опалення, гарячої і холодної води, а також власники будинків – шляхом сплати виконавцю відповідної послуги спеціального внеску. Якщо власник будинку сам встановлює лічильники – він не платить зазначений внесок. Розмір внесків за установку лічильників визначається окремо для кожного будинку, при чому сума розстрочується на 5 років (можливий і інший термін, якщо сторони домовляться).

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!