У Євросоюзу, схоже, увірвався терпець чекати ремонту пунктів пропуску через західний кордон, на який виділено 10 мільйонів гривень. У Держфіскальну службу прийшов лист, в якому повідомляється про припинення програми через відсутність прогресу. Документ потрапив в распорядження журналіста Олександра Дубинського. У ньому Павло Словіковскій, голова спільного секретаріату програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна”, від імені Єврокомісії вимагає звіту про витрачені гроші до кінця серпня.
Про котлован, який виритий на пункті пропуску «Устилуг», і який вартував Євросоюзу 3 мільйони євро, вже описували різні видання України. І ось на сайті strana.ua з’явився новий матеріал за авторством Дмитра Міцкевича «3 мільйони євро на котлован. Євросоюз вимагає повернути гроші на ремонт митниці». Вцілому ж Європа вимагає від України звіту за 10 млн євро на оновлення пунктів пропуску на західному кордоні.
Найскандальнішим став міжнародний пункт пропуску “Устилуг – Зосін”. Через Устилуг на Волині найближче дістатися до західного кордону з Києва, відкрити оновлений пункт перетину кордону планували ще в 2014 році, але роботи затяглися.
“За три мільйони євро повинні були побудувати адмінбудівлі для прикордонних і митних служб, нові смуги, поставити бокс поглибленого огляду та сканер. Навряд чи на це вистачить 3 мільйони, особливо з огляду на те, що стільки ж” освоїли “на котловани”, – зазначає встатті автор, посилаючись на коментар колишнього працівника митниці.
Але є інша думка. “Отримавши перші транші в 2014 році, гроші зазвичай розікрали, але нічого не побудували. Тепер стає зрозумілим, що реконструкція митних постів і оснащення їх сучасними системами боротьби з контрабандою не вписується в поняття” реформи ДФС і Митниці “, – резюмує Одександр Дубинський.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!