Останнім часом почастішали шахрайські викрутаси із платіжними картками, особливо під час купівлі-продажу через OLX. Про це неодноразово повідомлялося в кримінальних хроніках на сайті. Задля убезпечення себе та своїх рідних від подібних діянь з боку нечестивих на руку людей, подамо декілька поширених форм видурювання грошей. Надіємося, що це стане у пригоді багатьом.

  1. Шахраї телефонують жертвам під виглядом співробітників банків, працівників Пенсійного фонду та установ соціального захисту  з проханням надати номери карток або пінкодів. Це вони обумовлюють різними причинами:    вигадане блокування банківських карт, підвищенням пенсійних виплат, надумані виграші, бонуси.  Літнім людям розповідають легенду про надбавку до пенсії або соціальні виплати чи субсидії.  
  2. Іноді шахраї набирають по телефону самостійно, також можуть надсилати SMS від імені банку з проханням передзвонити.  Працівники банків радять не відповідати на такі повідомлення і підкреслюють, що співробітники ніколи не просять їм передзвонити.    
  3. Шахраї можуть цікавитися даними паспорта, а отримавши їх – збільшити ліміт на платежі і зняти велику суму.
  4. Найчастіше потерпілими стають люди, зареєстровані в  соціальних мережах.  
  5. Ще одна улюблена схема шахраїв – розсилка повідомлень про виграш призу. Частіше всього автомобіля. На телефон жертви приходить SMS з текстом “Вітаємо! Ви виграли автомобіль. Для подальшої інформації контактуйте за вказаним телефоном і зайдіть на наш сайт. Для цих цілей злочинці створюють сторінки-клони відомих автодилерів. На фальшивому сайті може бути написано, що саме на ваш номер телефону випав приз – нова машина. Зателефонувавши по телефону, жертва зв’язується з представником call-центру, який дуже впевнено розповідає, що вона виграла шляхом випадкової генерації номеру, і може забрати авто.  Так би мовити «щасливцям» повідомляють про необхідність попередньо сплатити певний податок.  Щоб змусити швидко прийняти рішення, злочинці кажуть, що термін акції обмежений, і потрібно внести гроші до кінця робочого дня.   

До речі, у Володимирі-Волинському на такий гачок потрапила пенсіонерка, котра перерахувала 17 тисяч гривень податків та митних зборів за новеньке «Рено», яке вона буцім-то виграла шляхом відбору її мобільного номера. І тільки після чергового повідомлення про пересилання солідної суми грошей за розмитнення авто, пенсіонерка зрозуміла, що її обдурено. Однак упіймати злочинців, тим більше, повернути ошуканій жінці віддану шахраям суму, так і не вдалося.   

Варто пам’ятати: номер картки, термін її дії, CVV2 і CVC2 коди на звороті, одноразові паролі для операцій в Інтернеті, PIN-код, кодове слово, паролі доступу в інтернет-банкінг, паспортні дані та ідентифікаційний код  не можна повідомляти нікому. При підозрі, що хтось використовує вашу конфіденційну інформацію, слід негайно заблокувати картку. І звернутися до поліції. Ніколи не вірте в те, що хтось вам щось може ось так подарувати.

І наостанок. Зникла із банківської картки сума не повертається банком. Кіберзлочинців важко відшукати, тому справ про розкриття подібних злочинів практично дорівнює нулю.   

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!