Останнім часом почастішали шахрайські викрутаси із платіжними картками, особливо під час купівлі-продажу через OLX. Про це неодноразово повідомлялося в кримінальних хроніках на сайті. Задля убезпечення себе та своїх рідних від подібних діянь з боку нечестивих на руку людей, подамо декілька поширених форм видурювання грошей. Надіємося, що це стане у пригоді багатьом.
- Шахраї телефонують жертвам під виглядом співробітників банків, працівників Пенсійного фонду та установ соціального захисту з проханням надати номери карток або пінкодів. Це вони обумовлюють різними причинами: вигадане блокування банківських карт, підвищенням пенсійних виплат, надумані виграші, бонуси. Літнім людям розповідають легенду про надбавку до пенсії або соціальні виплати чи субсидії.
- Іноді шахраї набирають по телефону самостійно, також можуть надсилати SMS від імені банку з проханням передзвонити. Працівники банків радять не відповідати на такі повідомлення і підкреслюють, що співробітники ніколи не просять їм передзвонити.
- Шахраї можуть цікавитися даними паспорта, а отримавши їх – збільшити ліміт на платежі і зняти велику суму.
- Найчастіше потерпілими стають люди, зареєстровані в соціальних мережах.
- Ще одна улюблена схема шахраїв – розсилка повідомлень про виграш призу. Частіше всього автомобіля. На телефон жертви приходить SMS з текстом “Вітаємо! Ви виграли автомобіль. Для подальшої інформації контактуйте за вказаним телефоном і зайдіть на наш сайт. Для цих цілей злочинці створюють сторінки-клони відомих автодилерів. На фальшивому сайті може бути написано, що саме на ваш номер телефону випав приз – нова машина. Зателефонувавши по телефону, жертва зв’язується з представником call-центру, який дуже впевнено розповідає, що вона виграла шляхом випадкової генерації номеру, і може забрати авто. Так би мовити «щасливцям» повідомляють про необхідність попередньо сплатити певний податок. Щоб змусити швидко прийняти рішення, злочинці кажуть, що термін акції обмежений, і потрібно внести гроші до кінця робочого дня.
До речі, у Володимирі-Волинському на такий гачок потрапила пенсіонерка, котра перерахувала 17 тисяч гривень податків та митних зборів за новеньке «Рено», яке вона буцім-то виграла шляхом відбору її мобільного номера. І тільки після чергового повідомлення про пересилання солідної суми грошей за розмитнення авто, пенсіонерка зрозуміла, що її обдурено. Однак упіймати злочинців, тим більше, повернути ошуканій жінці віддану шахраям суму, так і не вдалося.
Варто пам’ятати: номер картки, термін її дії, CVV2 і CVC2 коди на звороті, одноразові паролі для операцій в Інтернеті, PIN-код, кодове слово, паролі доступу в інтернет-банкінг, паспортні дані та ідентифікаційний код не можна повідомляти нікому. При підозрі, що хтось використовує вашу конфіденційну інформацію, слід негайно заблокувати картку. І звернутися до поліції. Ніколи не вірте в те, що хтось вам щось може ось так подарувати.
І наостанок. Зникла із банківської картки сума не повертається банком. Кіберзлочинців важко відшукати, тому справ про розкриття подібних злочинів практично дорівнює нулю.
Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Залишити коментар