Минулого тижня керівник благодійного фонду «Матері Божої неустанної помочі» протоієрей Микола Гінайло разом з капеланом 14 ОМБр отцем Юрієм Гловою, водіями Валерієм Дробіновим та Павлом Марходеєм побували на Сході, куди доставили допомогу потребуючим Херсонської, Донецької та Луганської єпархій. Поїздка відбулася з благословення єпископа  Володимир-Волинського і Турійського УПЦ КП Матфея Шевчука.

На Херсонщині, яка стала першим пунктом призначення благодійників,  місцевій парафії привезли лікарняні ліжка та медикаменти, які та передала лікарні. Далі був Маріуполь. Владика Донецький і Маріупольський Сергій радо зустрів волинян. Для  будинку людей похилого віку, який знаходиться на окупованій території, і яким опікується владика, вони доставили, продукти харчування, засоби гігієни, постіль, ліки та інші речі, які є вкрай необхідними для категорії цього населення. А от для благодійної їдальні, яка діє при храмі Київського патріархату, що зводиться у місті,  овочі та фрукти з волинського краю якраз були впору.

Спочатку  у Новотроїцьке, а потім у Волноваху приїхали доброчинці. Там на на них чекав єпископ Слав’янський  Всеволод. Він  зустрів гостей біля майбутнього Собору Волинських Святих,  який зводиться у пам’ять загиблих бійців колишньої 51-ї ОМБр у рамках спільної акції Схід та Захід разом при підтримці Волинської єпархії та волинян. Наразі там перебуває насельник Жидичинського монастиря Святителя Миколая Чудотворця ієромонах Макарій Дядюсь. Володимирчани для місцевої школи привезли парти, стільчики та інше приладдя, а також медичні засоби – для лікарні. Проїжджаючи  повз місце загибелі військовослужбовців-волинян, котрі загинули 22 травня 2014 року, священики відслужили панахиду.

Завершальним пунктом призначення стала Володимир-Волинська 14 ОМБр, у розташування якої  благодійники прибули вночі. На запитання: чого не вистачає хлопцям, котрі знаходяться на війні ось уже третій рік? Протоієрей Микола Гінайло запевняє, що захисники забезпечені усім. Єдине, чого їм бракує, – спілкування з рідними. Та якщо буде все добре, у жовтні бригада повернеться на місце дислокації. Наступного дня волиняни вирушили додому.

Залишивши позаду мінні поля, розбиті дороги, які нерідко межували з лінією фронту, подолавши майже 3500 км, втомлені, і водночас  задоволені, поїздкою, благодійники поверталися додому. Та вона не відбулася, якби не підтримка директора ТЗоВ «Гербор Холдинг» Олега Борбелюка та керівника автогосподарства цього підприємства Петра Потапюка, міського голови Петра Саганюка, настоятеля костелу Св. Іоакима та Анни ксьондза Лєшека Кошлага, настоятеля Св. Казанської парафії протоієрея Василя Мавдрика, настоятеля парафій с. Зоря та Білин потоієрея Віталія Іваніва, районного декана протоієрея Євгена Шевчука з собору  Св. Великомученика  Юрія Переможця та ієрея Антона Таранченка, кліриків кафедрального собору Різдва Христового, директора «Укр-Петроль» Сергія Ковальчука, керівника «Авотон» Анатолія Ревіна,  керівника ГО «Нова ідея» Ярослава Кондисюка, які допомогли підтримали. А також велика вдячність  Валерію Дробінову та Павлу Марходею, котрі майже без перепочинку долали неблизький шлях.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!