В рамках пенсійної реформи український уряд прагне залучити до пенсійного страхування все працездатне населення. Це стосується і українців, котрі знаходяться на роботі за кордоном, які також повинні сплачувати внески у Пенсійний фонд України. Але поки що ці відрахування наразі є добровільними.

Заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір заявив, що міністерство уклало урядові угоди з Португалією, Іспанією та РП. Тож  українські громадяни, котрі працюють у цих країнах офіційно, відраховують внески до Пенсійного фонду. Однак такі угоди не можуть вирішити питання до кінця, оскільки багато людей працюють неофіційно. Крім того, трудові міґранти є й в інших країнах. Але ігнорувати страхування він не радить, бо з настанням пенсійного віку заробітчани претендуватимуть на українську пенсію.

Їм пропонують добровільно оформлювати угоди на такі внески. У законодавстві для цього передбачені кілька можливостей для сплати: укласти добровільну угоду з Пенсійним фондом на території України; почати сплачувати внески з-за кордону й упродовж року оформити відповідну угоду або ж підприємство, на якому працює громадянин України, може самостійно платити внески за свого працівника-українця.

Мотивацією для відрахувань буде збільшення трудового стажу, необхідного для призначення пенсії. Згідно з законопроектом про пенсійну реформу, особам, котрі матимуть менше 15-ти років стажу, пенсію не платитимуть. Призначать лише державну соціальну допомогу. З 2028 року для отримання пенсії за віком (у 60 років) треба буде мати 35 років страхового стажу.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!