З ініціативою будівництва «Стіни» виступив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Саме цей проект був одним із його «козирів» напередодні парламентських виборів 2014 року. Тоді в Держприкордонслужбі оцінювали вартість проекту в 8,4 млрд грн. Завершити реалізацію проекту мали в 2018 році. Та вже після парламентських виборів, в кінці 2014 року в президентських колах заговорили про те, що в бюджеті таких коштів на облаштування кордону просто немає.

І ось два дні тому розгорівся величезний скандал щодо привласнення ніби 100 мільйонів гривень окремими посадовцями. Як повідомила прес-служба НАБУ, сімом затриманим в рамках розслідування справи про розтрату грошей, виділених на проект «Стіна», повідомили про підозру. За результатами судово-будівельних експертиз сума встановлених збитків, заподіяних державі в результаті злочину, становить 16,688 млн грн.
Серед сімох затриманих начальник управління капітального будівництва ДПСУ, якого підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.2 ст.210 Кримінального кодексу України; старший офіцер Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ – в скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України; колишній начальник Першого окремого відділу капітального будівництва – в скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.191, ч.1 ст.366, ч.2 ст.210 КК України.
Також серед підозрюваних – керівники фірм, які повинні були будувати так звану «Стіну»: директору ТОВ «АЗІ» повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України; директору ДП «Чернігівський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» підозрюються в скоєнні злочину за ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України; директору і засновнику ТОВ «Будцентр «Вітязь» повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України.
Особі, яка виконувала роль посередника, інкримінують вчинення злочину за ч.5 ст 27, ч.5 ст. 191 КК України.
Наразі всі затримані особи перебувають в ізоляторі тимчасового утримання ГУ Національної поліції у місті Києві. Детективи готують клопотання до Солом’янського районного суду м.Києва про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави, загальна сума якої має бути співставною із сумою завданих державі збитків інтересам держави.
Антикорупційний прокурор Назар Холодницький припустив можливість нових затримань у справі розкрадання коштів, призначених для будівництва стіни на кордоні з Росією.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!