Не за горами опалювальний сезон, який диктуватиме нові правила гри відносно надання субсидій та подальшої їх монетизації. Проте не усі споживачі природного газу, в даному випадку населення Володимира-Волинського та району, розрахувалися із боргами минулого опалювального періоду.
Як зазначають у «Волиньгаззбуті», борг володимирчан та жителів району станом на 01 серпня складає 13 мільйонів 432 тисячі 803 гривні 17 копійок. Незважаючи на те, що в опалювальний період 2016-2017 років майже 80% споживачів блакитного палива користувались пільгами та субсидіями, борг, у порівнянні із минулим роком, зріс на 3 мільйолни 368 тисяч 770 гривень 59 копійок.
У зв’язку із цим, газова компанія активно працює із населенням щодо необхідності погашення накопиченої заборгованості, у тому числі вдаючись до крайнього заходу – відключення неплатників. Бо коли споживач не погашає борг, газовики зобов’язані припинити йому газопостачання. Під такий крайній захід потрапило 162 споживача Володимирщини. Надіслано 2971 попередження про відключення, подано доручень на припинення газопостачання 1513 споживачам.
Найкритичніша ситуація нині із тими, які боргують значні суми за газ. Таких у Володимирі-Волинському та районі нараховується 1241 споживач, що боргують понад 1000 гривень; 38 – понад 10000 гривень, 5 – понад 20000 гривень та один споживач має борг за використаний газ в сумі 29351, 83 гривні.
Відключення боржників це останній та вимушений крок, а відтак споживачі мають можливість вирішити питання заборгованості, не залишившись без газу. Зважаючи на це, складено 259 угод із боржниками на реструктуризацію боргів. Хоча є й такі, які після відключення поступово гасять борги і через певний час знову у них занурюються.
Як відомо, з 1 травня змінились деякі правила надання субсидій населенню і органи соцзахисту населення будуть відмовляти в наданні субсидії споживачам з боргами за комунальні послуги терміном більше двох місяців незалежно від того, якою є сума заборгованості. Тому варто завчасно подбати про оплату за використаний ресурс задля недопущення накопичення боргу та у зв’язку із цим припинення газопостачання.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!