Під час подачі заяи та Декларації про призначення субсидії більшість людей зіткнулися із дилемою: число фактично проживаючих та зареєстрованих може істотно різнитися. Установи соціального захисту змушені були складати акти фактично проживаючих і тільки після цього вирішувалося питання призначення або ж відмови у субсидїї. Нещодавно Кабмін поставив на цій проблемі крапку. Про це УНН повідомили у прес-службі Кабміну.

“Часто буває так, коли в квартирі чи будинку, де проживають батьки, прописані діти, які фактично там не проживають вже багато років. Зрозуміло, що їхній дохід до обчислення субсидії ніякого відношення не має. Безповоротна допомога Уряду у сплаті житлово-комунальних послуг – субсидія – оформлюється виходячи з кількості фактично проживаючих осіб із числа зареєстрованих мешканців житла”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві відзначили, що у такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі “склад сім’ї”, повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з субсидієотримувачем. Зокрема, треба написати: “зареєстровані, але не проживають”. Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі. А також надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці), (довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

На підставі цієї заяви Управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Він у свою чергу, приходить, перевіряє, складає акт. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а, на трьох. І це рішення Комісії є обов’язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п’ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!