Нині  гостро обговорюється тема стипендій. У 2020 році стипендії від держави отримуватимуть лише 15% студентів, які навчаються на бюджеті. Про це заявив заступник Міністра фінансів Сергій Марченко .

За реформу стипендій уряд взявся ще минулого року, тож перші суттєві зміни українські студенти відчули вже на початку 2017 року. Йдеться лише про студентів-бюджетників. До того ж тих, які отримують академічну стипендію. Соціальну стипендію, яку отримують від держави незахищені категорії населення, поки обіцяють залишати без змін.

Скоротивши кількість отримувачів, натомість обіцяють підвищити розмір стипендій для тих, кому все ж пощастило її отримувати. За словами Марченка, в 2018 році стипендію розраховуватимуть на рівні з прожитковим мінімумом (на 2018 він складатиме 1700 грн ), а поступово її “підтягуватимуть” до рівня мінімальної заробітної плати (в 2018 році – 3723 грн -). Такої стипендії, як переконаний замміністра, повинно вистачати для безбідного проживання .

Коли ж запрацюють нововведення – залежатиме від Міністерства освіти, але про скорочення кількості стипендіатів до 15% в 2020 році міністерства вже домовилися, запевняє Марченко.

Ось тільки як відреагує студентське братство  на ці новації – покаже час.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!