Усі політики мають право на відпочинок. Особливо, якщо вони обрані народом і володіють відповідним мандатом. В серпні у них жнива – треба скирдувати фінансовий врожай. Подалі від людського ока, на екзотичних курортах це робити найзручніше – адже гроші, як відомо, люблять тишу.
Проте, тяжкі часи сьогодні в Україні. Декому з нардепів приходиться самотужки їздити на дрібні «розбірки» із застосуванням вогнепальної зброї. Така прикра пригода сталася на тижні з позафракційним народним обранцем Сергієм Мельничуком, який хотів допомогти громадянам «розрулити» майновий конфлікт навколо приміщення дитячого садка на київському масиві Троєщина. Поза сумнівом, своїм героїчним вчинком депутат Мельничук лише підвищив авторитет влади і довів єдність парламентарів зі своїм народом і у біді, і у радості. Честь йому за це і хвала!
Більш трагічна доля у наших урядовців. Вони не мають права ні на мить зникнути з телевізійних ефірів. І в спеку, і в дощ проводяться засідання Уряду. Там про людей не забувають. Якщо не форсувати проведення реформ – народ так і не доживе до щасливого європейського майбутнього!
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, приміром, турбується про успіх пенсійної реформи. «Є багато поправок до цього закону, які вже надали депутати, і ці поправки можуть знівелювати, просто знищити цей закон. Тому наше завдання – врятувати цей закон від такої, я б сказав, руйнуючої модифікації – та вийти на фінал і ухвалення у вересні», – заявив глава Уряду.
Гройсман лише забуває нагадати людям про те, що, якщо закон «буде врятовано», вже наступного року близько 30% громадян не зможуть скористатися правом вийти на пенсію за віком внаслідок браку т. зв. «страхового стажу». А у 2028 році на пенсію за віком претендуватимуть не більше 55% наших співвітчизників. За таких умов, звичайно, пенсійний вік можна і не підвищувати – спробуй її ще отримай!
Поволі вщухає і «золотий дощ» субсидій громадянам на оплату захмарних тарифів на послуги ЖКХ. Наступного року Уряд планує узаконити інститут «соціальних інспекторів», які будуть дбати про те, щоб субсидії йшли лише у руки найбідніших. А то, має, приміром, людина машину, чи худобу тримає? Поки все «зайве» майно не розпродасть – зась державній допомозі!
Вже цієї п’ятниці Уряд тихенько розглянув проект рішення про зниження на 25% соціальних норм користування газом для побутових споживачів. Ринкова економіка України будується на засадах жорсткої економії! Як радить нам міністр соціальної політики Андрій Рева – слід менше харчуватися, а більше за німців турбуватися.
Варто також відзначити, що у своїх промовах Прем’єр постійно закликає «подолати опір чиновників» задля проведення реформ. Ця теза Гройсмана потребує глибокого осмислення, адже саме він і є керманичем усього чиновницького війська України. Або голова Уряду визнає саботаж та непокору з боку своїх підлеглих, або, можливо, закликає до чергового повалення влади? Незрозуміло.
Ну, можливо, «опір буде подолано», коли, згідно з планами Уряду, у вересні до Кабміну буде набрано ще 1000 чиновників, з дійсно європейськими зарплатами у 50-70 тис. гривень. Цей проект профінансує ЄС. Але як на нього мають реагувати сотні держслужбовців у всіх регіонах нашої держави, котрі й надалі будуть «чинити опір» за 2-3 тис. гривень на місяць?
«Опозиційний блок», який тісно співпрацює з владою у всіх ключових питаннях, вирішив, раптом, нагадати на цьому тижні, що у 2016 році «Укравтодору» було виділено 13,9 млрд. гривень, а цього року – 17,4. При цьому, було відремонтовано лише 0,8% вітчизняних автошляхів. Такими темпами приведення наших доріг до належного рівня триватиме ще 195 років, – підрахували «опозиціонери».
Про ремонт автошляхів на Волині було багато галасу цієї весни. Як завжди, «десь» «щось» робиться. Устами міністра інфраструктури нам знову розповідають про чергові мегапроекти і майбутні платні магістралі. Тим часом, ні по області, ні по місту, серйозних результатів не видно. Цікаво, який результат ми побачимо наприкінці року? І з кого будемо питати?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!