Сесія Володимир-Волинської міської ради, яка відбулася напередодні Преображення Господнього, розпочалася із запитів депутатів. Депутат Ярослав Жук поставив під сумнів рішення конкурсної комісії по визначенню переможців серед голів ОСББ та ЖБК, проте його запит депутати не підтримали. Депутат Сергій Радкевич апелював до податкової служби та провоохоронців щодо перевірки закладів грального бізнесу, а депутат Григорій Цаль-Цалко вийшов з пропозицією створення комунального підприємства «Інформаційний центр». Останніх два запити підтримано.
Якщо сказати, що робота депутатів пройшла конструктивно та злагоджено, – це просто злукавити. Оскільки практично усі 33 питання порядку денного приймалися зі значними трудношами, деякі неодноразово знімалися з порядку денного, двічі давили кнопки депутатаи на своїх планшетах по одному й тому ж рішенню. Були слушні зауваження, доповнення, однак деякі виступи депутатів більше нагадували переливання з пустого в порожнє. Більше того, впродовж роботи сесії зависала ситема голосування, депутати нервували, дехто був не згідний із результатами. Тому в залі до 14-ої години дня усі уже втомилися настільки, що в «Різному» мало хто кого слухав.
Під час обговорення змін до бюджету, особливо в частині підняття заробітних плат установам бюджетної сфери та працівникам виконавчого комітету міської ради, у депутатів розділилися думки. Попри те, що Ярослав Жук був проти підняття додаткових доплат працівникам виконавчого комітету, його структурним підрозділам та міської ради, депутати Руслан Мороз, Максим Климюк та Валентин Вірковський все ж таки настоювали на тому, що працівники бюджетних установ повинні одержувати гідні заробітні плати. Крім цього, на противагу виступу Ярославу Жуку, депутат Валентин Вірковський зауважив, що якщо так мислити, то можливо не потрібно виділяти кошти із міського бюджету для вирішення поточних проблем теплокомуненерго. Звісно, такам позиція зачепила за живе й керівника ПТМ, депутата Сергія Кобу, котрий захищав свої позиції тим, що кошти із бюджету не йдуть на заробітні плати, а на придбання матеріалів, які вкрай потрібні для підготовки теплового господарства до опалювального періоду. Після бурхливих дебатів, за другим разом зміни до бюджету були підтримані.
Гаряче було й під час розгляду питання тимчасової заборони продажу спиртного особам у військовій формі, оскільки частина депутатів вважала, що це питання не входить до компетенції місцевої влади. Дехто із депутатів наголосив, що за військвими повинні контролювати патрулі та громадські формування, апелюючи до молодіжної громадської ради. На це депутат Максим Климюк заначив, що не в патрулюванні все замикається, а на тому, чи буде хтось покараний за продаж спиртного військовим у формі? Проте більшість таки дане рішення підтримала.
Досить жвава дискусія виникла під час розгляду питання надання пільг щодо сплати земельного податку за землі Міноборони, яких нараховується у Володимирі-Волинському 154 га. Депутат Руслан Мороз вважає, що згдіно чинного законодавства за землі оборони повинні сплачувати земельний податок і не варто надавати якісь преференції. Депутат Микола Савельєв запропонував за ті землі, які використовуються під робочими об’єктами військових – близько 85 га, – звільнити, а за решту – 68 га – сплачувати земельний податок. Депутат Руслан Мороз наголосив, що звільнення від сплати податку – не компетенція місцевої влади, тому звернувся до помічника народного депутата, аби він передав народному депутату Ігою Гузю про законодавчий колапс, який потрібно вирішити на рівні Верховної Ради. Більше того, частина земель військового відомства віддано під комерційні структури, які не сплачують земельний податок до міського бюджету. То про яке звільнення ведеться розмова? Міський голова Петро Саганюк звернувся до присутнього начальника КЕВ Ліскова з тим, що минулого року більше півмільярда гривень ГоловКЕВ вчасно не освоїла кошти. Де ж тоді логіка? Тому після тривалих дискусій рішення прийнято із пропозицією Миколи Савельєва.
По ходу подальшої роботи депутати не дійшли згоди по програмі реформування і розвитку житлово-комунального господарства, розділилися думками автори рішення щодо постійних комісій, тому ці питання порядку денного не віднайшли позитивного вирішення.
На сесії заслухано звіти голів двох комісій – з питань містобудування, житлово-комунального господарства, інфраструктури та земельних відносин Григорія Цаль-Цалка та з питань освіти, культури, туризму, молоді і спорту Світлани Федонюк.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!