Ось і підійшов до завершення другий і останній день фестивалю “Княжий”, на який завітало удвічі більше людей, ніж у перший. І хоча погода капризувала, гостей це не зупиняло. Чималий натовп зібрався біля іпровізованої арени, на якій зійшлися у двобоях справжні  лицарі. У залізних шатах, які коштують, як вдалося дізнатись, біля 2 тисяч доларів, їм жодні удари не страшні.

Поруч газделили один одного діти у спеціальних вбраннях. А неподалік у наметовому містечку готували їжу за стародавніми рецептами готи. Не могла не поцікавитись, що ж такого незвичайного додають у капусту у казанку, що вона так гарно пахне? “Це – стародавня приправа, – почула у відповідь від  готки, – і рецепт її тримаємо у таємниці”.

В етно-вбраннях від володимирських майстринь та гостей міста дефілювали по подіуму моделі. Ними погодились стати чарівні володимирчанки різних професій та вікових категорій, а також випускниці «Creative Studio” під керуванням Анастасії Азанової та Олени Омелюх. 

І поки лицарі змагались, діти лупцювались, моделі красувались, у наметовому містечку відбувались гутірки. Послухати відомого журналіста та письменника Остапа Дроздова зібралось чимало його шанувальників. Окремі питання, які цікавили гутірківців, стосувались освіти. Журналіст зазначив, що теперішнім  дітям важко розуміти класику, у якій описуються події, що  відбувались сто-двісті років тому, і де цінності зовсім інші.  І радить осучаснювати її, та ознайомлювати у новому форматі  з авторами  творів. Наводячи у приклад проведення різноманітних заходів, наприклад, «Ше.Fest», де  Кобзар виступає, як супермен,  тобто його образ подається в іншому масштабі, європейському, набагато цікавішому, ніж це робили і продовжують робити у школах.

На гутірку найвідомішого і найчитанішого  українського письменника  Василя Шкляра завітало багато гостей фестивалю. Приємно  було бачити молодь, котра тримала у руках його книги і цікавилась їхніми героями. Вражали розповіді пана Шкляра про борців за волю як минулих років, так і сьогодення, оповиті містикою, від яких мурашки по шкірі. Відповідаючи на запитання, які стосувались військових дій на Сході України, письменник зазначив, що можна без територій Донбасу та Криму збудувати сильну державу, а потім ці квазо-республіки самі приєднаються до нас. Але вже на наших умовах. “Найгірше, що може зробити Путін Україні, це віддати назад Крим. Бо нам доведеться жити з тими, хто вчора зрадив її,” – говорить Василь Шкляр. Неприємно вразила письменника у Володимирі  російськомовна попса, яку почув в одній з кав’ярень. Зізнається,  це проблема не тільки у  нашому місті, а й всюди. “Як можна слухати музику ворога, коли на іншому кінці країни гинуть наші хлопці за Україну?” – обурюється пан Василь. Час, відведений на діалог із ним, спливав, а питань у людей було чимало. Особливо активною була молодь. І це не може не радувати.

 Народний депутат України Ігор Гузь був наступним гутірковим гостем, хоча правильніше було б сказати, господарем, адже завдяки йому відбувся фестиваль. Не дивлячись на те, що він є частим гостем телепередач, а також веде прямі трансляції зі своїми виборцями у соцмережах, послухати його та задати питання, зібрався чимали натовп.

За гутірками, приготуванням та поїданням їжі, лицарськими боями, кінною кавалькадою та іншими розвагами підходив до завершення “Княжий”. І не дивлячись на те, що на вулиці почав накрапати дощ, кількість гостей лише зростала. Адже попереду були – виступи відомих гуртів. І дощ ні для кого не був перешкодою.

Жанна БІЛОЦЬКА

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!