В Україні в середу, 23 серпня, відзначається День Державного Прапора, який є невід’ємним атрибутом нашої країни та уособлює самобутність і спадкоємність її державотворчих традицій.

Національний прапор у його сучасному розумінні з’явився на етапі існування козацької держави. Утвердження синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української народної республіки.
23 серпня 1991 року групою народних депутатів синьо-жовтий український прапор внесено у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту. Постанова ВР України від 28 січня 1992 року надала йому статусу Державного.
З того часу й донині прапор держави саме 23 серпня урочисто підіймають в усіх населених пунктах країни.
Вранішньої пори у «Слов’янському» парку неподалік пам’ятника Великому Кобзарю зібралася громадськість міста, керівництво міської та районної влади, духовенство та військові 14 ОМБ, яких супроводжував військовий оркестр. Прибули на свято ветерани ОУН-УПА та Великої Вітчизняної війни.
Право підняття прапора було надано військовим, які урочисто принесли до флагштоку національний стяг. Після цього міський голова Петро Саганюк привітав усіх присутніх зі святом, побажав миру, добра та спокою. Однак на цьому урочистості не завершилися, оскільки саме 23 серпня святкує свій день народження голова міськрайонного Братства УПА Микола Мартинюк. Зважаючи на заслуги цього поважного сивочолого жителя Володимира-Волинського, міський голова привітав його з днем народження, вручивши при цьому квіти, подяку та подарунки.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!