У День Прапора за сприяння міської влади відбулось відкриття майстерні митця-рекордсмена Анатолія Бойка. З цією подією майстра привітали міський голова Петро Саганюк разом із заступником Ларисою Куліковою, колеги художники, наукові співробітники музею та заповідника, члени організації інвалідів та поціновувачі його таланту.

Груди Анатолія Бойка всіяні нагородами та відзнаками, не злічити кількість почесних грамот та подяк, які отримав завдяки своїй творчій діяльності. Попри постійні проблеми зі здоров’ям, яке підірвав під час бойових дій, він працює не опускаючи своїх золотих рук і інколи сам дивується, звідки в його голові виникають такі цікаві творчі ідеї. За свою 25-річну діяльність, як художника, створив понад дві тисяч робіт виконаних у різноманітних техніках. Його прізвище внесене до всесвітньої енциклопедії художників по яєчній шкарлупі, має п’ять сертифікатів міжнародного рівня.

Відтепер член Всесвітньої Асоціації художників по яйцю та рекордсмен Книги Гіннеса має більш комфортне приміщення для роботи над своїми шедеврами, для занять із учнями та гарну виставкову залу, котрі розмістились на третьому поверсі будівлі, що на вулиці Ковельська, 10. Як каже Анатолій, він у захваті від нової майстерні, адже не очікував, що тут зроблять такий добротний ремонт, де продумана кожна деталь – навіть над робочим місцем встановили спеціальну витяжку, завдяки чому художник не дихатиме пилом, який утворюється під час різьблення яєць . Окрім цього, великою перевагою у порівнянні із попереднім приміщенням, є наявність санвузла.

Вітаючи митця, котрий є справжньою гордістю нашого міста, Петро Саганюк зазначив, що місцева влада завжди підтримуватиме його талант, усіляко сприятиме його творчій діяльності. А наступним кроком у цьому має стати створення музею робіт Анатолія Бойка, який прославляє Володимир-Волинський далеко за межами країни. Віднедавна в експозиції світового музею Асоціації художників по яйцю у Сеулі представлені дві «фірмові» роботи майстра – ковані та різьблені яєчні шкаралупи, які за усіма критеріями були оцінені міжнародними експертами на найвищому рівні.

Віршовані рядки з нагоди відкриття майстерні присвятив Анатолію співробітник історичного музею Богдан Янович. Він зазначив, що саме у музеї відбулась свого часу одна із перших виставок майстра, котрий, як відомо, самостійно оволодів 17-ма мистецькими техніками. Про знаного митця відтепер розповідатимуть туристам і під час екскурсій, адже в експозиції музею постійно діятиме виставка колекції робіт Анатолія Бойка, яку він передав у якості подарунку.

Привітала художника з цією подією і очільниця міської організації інвалідів Галина Полякова. Саме цю організацію, членом котрої він є за станом свого здоров’я,  Анатолій Бойко представляв на численних всеукраїнських фестивалях, ярмарках та виставках завдяки чому слава про його талант розійшлась по всій Україні.

Спеціаліст відділу культури Любов Нестерук у своєму вітальному слові заінтригувала присутніх інформацією, що міським відділом підготовлене певне подання на відзнаку Анатолія Бойка, але яку саме, поки тримають у таємниці. Тож цілком ймовірно, що володимирський художник матиме ще одне визнання.

Після теплих слів привітань та побажань, усі присутні зійшлись на думці, що прізвисько «волинський Фаберже», а саме так «охрестили» журналісти Анатолія, не дуже йому підходить, адже російський ювелір працював зовсім в іншій техніці і його колекція налічує не більше сотні робіт, коли у нашого майстра уже понад 120 унікальних виробів, виконаних у авторській техніці, якій не має аналогів у світі.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!