Минулий тиждень пройшов під знаком найбільшого державного свята – 26-ої річниці Незалежності України. Столична влада вміє святкувати і використовує кожну таку нагоду аби надихнути простих громадян оптимізмом і вірою у краще майбутнє. В непростих умовах, коли ВВП країни вдвічі скоротився у порівнянні з 2013 роком, наші керманичі демонструють нам приклад стійкості, живучості і своєї незалежності від громадської думки.
Наш Президент вкотре наголосив, що головними здобутками минулого року стало введення в дію Угоди про асоціацію з ЄС та безвізовий режим з тим же Євросоюзом. При цьому, нам повторюють, що українці крокують до вступу в ЄС та НАТО. Хоча Угода жодним чином це не передбачає. Будемо вважати, що на Печерських пагорбах сидять стратеги, котрі мислять у перспективі сторіч та пророкують майбутнє нашим правнукам.
До речі, ще в квітні цього року Генеральний прокурор Юрій Луценко публічно обіцяв до Дня Незалежності завершити судову справу Януковича і його оплічників. Як всім відомо, процес затягується на невизначений час. Хоча, можливо, малася на увазі якась інша «справа», котру президент-втікач не встиг завершити в Україні, а Луценко йому допоміг? Про це можемо лише здогадуватися…
Тим часом, Петро Порошенко пообіцяв цього тижня збільшити наступного року видатки на ремонт та будівництво доріг в Україні до 30 млрд. гривень. Експерти, тим часом, пророкують восени поступове подальше падіння курсу гривні. Знати б сьогодні, наскільки вагомою буде ця сума у 2018 році? Тут треба запастися терпінням.
Зате можуть святкувати маленькі школярі – з 1 вересня першокласникам не будуть ставити жодних оцінок і давати домашні завдання. В рамках реформ процес навчання стає все ліберальнішим і поблажливим для дітей. Все йде до того, що безкоштовна освіта гарантуватиме лише безкоштовні знання і загальну уяву про світ. Хто прагнутиме більшого для своїх дітей буде вчити їх власним коштом.
Також у вересні введуть таки т. зв. абонплату за газ, щодо якої було стільки галасу навесні. Існуючий тариф мають розбити на дві частини згідно домовленості з МВФ. Ймовірно, мова йде про незначне збільшення видатків споживачів. Але цікаво, як прореагує на новацію суспільство цього разу. Прем’єр Гройсман, тим часом, обіцяє ціну на саме «блакитне паливо» у найближче півріччя не підвищувати. Варто запам’ятати цю його обіцянку.
Уряд також планує прискорити реформу по децентралізації і з 2019 року адміністративно делегувати повноваження новоствореним територіальним громадам. «2018 рік буде визначальним в процесі об’єднання громад. У наступному році визначимо адміністративні центри, а через рік будемо приймати адміністративне рішення. Ми наближаємося до обов’язкового делегування громадам повноважень», – говорить віце-прем’єр Генадій Зубко.
Урядовці хизуються, що в нашій державі децентралізація відбудеться у рекордні строки. У Польщі цей процес тривав 12 років, у Швеції – 20. Куди поспішає Україна, тим більше, в умовах економічно кризи, нам не пояснюють. Складається враження, що комусь легше перекласти левову частку відповідальності за реалізацію соціальних програм та проблеми розвитку на місця і вмити руки.
Наступної ночі після парадів та інших урочистостей у Києві невідомі розтрощили два пункти обслуговування клієнтів «Київенерго». Діалог влади та великого бізнесу з народом виходить на новий рівень!

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!