Порівняно з минулим роком ціни на ліки зросли на 12,3%. Про це йдеться в дослідженніProxima Research.
Як зазначає «Сегодня», середня вартість однієї упаковки товарів “аптечного кошика” за підсумками першого півріччя 2017 року становила 41,7 грн. І підвищилася на 14,8% порівняно з аналогічним періодом 2016 р. Найдорожчою категорією є косметика, середньозважена вартість однієї упаковки якої становила 55,3 грн., лікарські засоби – 53,0 грн., дієтичні добавки – 51,7 грн., медичні вироби – 11,5 грн.
Ліки українського виробництва подорожчали більше, ніж закордонні. Вітчизняні виробники підняли ціни на 14%, а вартість іноземних медикаментів піднялася на 7,2%.
Вартість ліків залежатиме від виробників, зазначає експерт. Аптеки в Україні можуть поставити націнку максимум до 20%. Але аптека – останній ланцюжок, оскільки вона найбільш зарегульована . При цьому виробництво ліків в Україні дуже імпортозалежне, зокрема в країні не виробляють багатьох компонентів для ліків і пакувальних матеріалів. Все обладнання виробники імпортують.
94% опитаних українців вважають, що ліки в країні дорогі, йдеться в дослідженні”Безкоштовне лікування” БФ “Пацієнти України”. Більш ніж 56% пацієнтів приймали тільки частину прописаних ліків через фінансові причини. 43% хворих довелося позичати гроші на лікування або продавати цінні речі, майно. При цьому аналіз сотні найпродаваніших в Україні ліків показав, що українці щороку витрачають три мільярди грн на препарати, без яких можна обійтися.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!