Певна розбалансованість системи державного нагляду (контролю) внаслідок реформування ряду контролюючих органів (зокрема і Держсанепідслужби), часткова законодавча неврегульованість, скасування більшості санітарно-гігієнічних норм та правил призвели до нестійкої епідемічної ситуації в Україні та області. Про це повідомили у Волинському обласному лабораторному центрі МОЗ України.
За пройдений період в області зареєстровано понад 2 тисячі інфекційних захворювань. Поряд з тим відмічається тенденція до росту захворювань діарейної групи захворювань, зооантропонозних інфекцій, інфекцій, що керуються засобами імунопрофілактики.
Епідемічний прогноз щодо цих інфекцій неблагополучний, що значною мірою пов’язано з різким падінням рівня колективного імунітету до 50-60% (при нормативному 95%). Така ситуація є загрозливою і сприяє виникненню та поширенню цих інфекцій.
Підтвердженням цього є виникнення захворювань, котрі не реєструвались серед дітей протягом десятиліть. Так, від працю на Сумщині померла 5-річна дитина, котра не була щеплена у зв’язку із відмовою батьків. Це вже сьомий випадок захворювання в Україні, жодна дитина не була щеплена. На Волині відсоток виконання плану профщеплень дитячого населення віком до 1 року вакциною АКДП (проти дифтерії, кашлюку, правцю) становить лише – 16,6%, у дітей віком 18 місяців – 21,5%. Протиполіомієліту до 1 року вакциновано 16,1%, у 18 міс. – 25,8%. Нормативний показник – до 60%.
Із керованих крапельних інфекцій викликає занепокоєння рівень захворюваності на кашлюк. На минулому тижні кашлюк забрав життя двохмісячного немовляти у Львові. Показник захворюваності у Волинській області вищий від середнього по Україні у понад 2 рази. Відсоток не щеплених проти кашлюку серед захворілих склав близько 90%, тому охоплення щепленнями цієї вікової групи проти кашлюку є надзвичайно важливим в даній ситуації.
Сьогодні в Україні спостерігається черговий епідемічний підйом захворюваності на кір, котрий також пов’язаний із низьким охопленням профілактичними щепленнями. Захворювання дитячого населення на цю недугу стрімко зростають. Зафіксовано вже понад тисячу випадків кору, захворюваність збільшилась у 100 разів в порівнянні з минулим роком, 60 % – це діти від 1 до 9 років. Епідпроцесом охоплено 17 областей України, в тому числі в сусідніх Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській областях. На сьогодні випадків кору в області не зареєстровано, проте, лікарі-епідеміологи прогнозують захворюваність вже з початком нового навчального року при формуванні колективів та поверненні дітей з літнього відпочинку.
В поточному році виконання плану щеплень проти кору в області поліпшилось, вакцинацію в 1 рік отримало 55,7% дітей, ревакцинацію в 6 років — 54,6% (при нормативному – 60%), а до кінця року – не менше 95%.
ВООЗ стурбовано тим, що за наявності безпечної і доступної вакцини від кору, ця хвороба лишається головною причиною дитячої смертності.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!