З 1 січня 2018 року громадяни України будуть зобов’язані сортувати все сміття за видами відповідно до норми ЗУ “Про відходи”. Але постанову з переліком і послідовністю операцій зі сміттям до сих пір не створено.
Як повідомляє ТСН, зараз сьома частина України завалена сміттям. Тільки під офіційними звалищами поховано 43 тисячі квадратних кілометрів, що дорівнює площі Данії. А кожен українець щодня додає мінімум 1 кг мотлоху до цієї кількості.
При цьому, як зауважує видання, приблизно 40% сміття – це корисні і цінні вторинні ресурси, такі як папір, скло і полімери. Поблизу деяких київських багатоповерхівок небайдужі активісти вже встановлюють експериментальні контейнери для сортування сміття, окремо для металевих упаковок, пластику і скла. Використана тара повинна бути чистою і вимитого.
На сортуванні відходів можна також заощадити, якщо врахувати, що за рік людина утворює 20-70 кг сміття. Так, приблизно за 100 кг макулатури можна заробити 260 грн. 1 пластикова пляшка важить 15 грамів, а для кілограма слід назбирати майже 70, що буде відповідати 5 грн. За тонну пляшок переробник повинен заплатити 15 тисяч гривень.
Окрім цього, У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, за яким штраф за викидання сміття повз урну буде збільшено у 100 разів і складе від 850 до 1700 грн
Група депутатів подала на розгляд парламенту законопроект №6730, який передбачає підвищення штрафів за викидання сміття “повз смітник”.
Зокрема, в кодексі про адміністративні порушення пропонують прописати, що за викидання сміття з вікон і дверей вагонів потягів загрожує штраф 340-850 грн (сьогодні штраф складає 34-170 грн).
За викидання сміття з вікон і дверей автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів чи трамваїв, а також за борт річкового та маломірного судна пропонують підвищити штрафи так само до 340-850 грн, раніше сума складала від 8,5 до 17 грн.
До 1 січня залишилося чотири місяці. Надіємося, що за цей час влада визначиться не лише із переліком операцій зі сміттям, а й забезпечить необхідними контейнерами для роздільного непотрібу.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!