Д0 серпня на залізничному переїзді до села Льотниче Володимир-Волинського району  автобус здійснив наїзд на мотоцикл, внаслідок чого водія двоколісного засобу із тілесними ушкодженнями  доправлено до лікувального закладу. І подібні повідомлення можна  віднайти у ЗМІ або на офіційному сайті Луцької поліції десятками.

  Різке зростання продажу автомобілів та їх придбання, особливо на іноземних «бляхах»,   стало тим чинником, який за декілька років спровокував зростання кількості ДТП. Причинами дорожньо-транспортних пригод, як зазначають фахівці, є  істотне перевантаження вулично-дорожньої мережі;  відсутність персональної відповідальності влади за безпеку на дорогах; перевищення швидкості водіями транспортних засобів.

Взяти хоча б Володимир-Волинський район та місто.   Останні два роки транспортний потік  вулицями Володимира збільшується в десятки разів, бо автомобіль на польській реєстрації можна купити за декілька вдалих поїздок до Польщі. Тому кількість ДТП збільшується також. Мало не щотижня трапляються пригоди. Дорогу у місті важко перейти навіть на регульованому перехресті, бо іноді навіть червоне світло не зупиняє водіїв.  Щодо стану доріг у місті, він з кожним роком покращується. А це вже провокує водіїв давити педаль газу мало не до кінця.

Недарма йдеться розмова про те, що на дорогах України гине більше людей, як в зоні АТО. Зважаючи на катастрофічний стан зі смертністю на автошляхах, у липні міністерство інфраструктури України затвердило проект постанови Кабміну, який має на меті зменшити гранично дозволену швидкість руху на міських дорогах до 50 кілометрів на годину.
Цей крок назвали наближенням до європейських стандартів та одним із шляхів виправлення сумної статистики смертності українців на дорогах.  Звісно, чи дотримуватимуться водії цих стандартів в разі прийняття вищезгаданого числа обмеження швидкості, невідомо.  Бо тільки свідомість кожного учасника дорожнього руху може стати тим єдиним обмеженням, яке призведе до зменшення каліцтва та смертності.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!