Близько двох тижнів тому у ЗМІ та соціальних мережах з’явилося досить-таки дивне повідомлення про те, що батьки столичних школярів проти відвідування шкіл високопосадовцями 1 вересня. Цю ідею підхопили батьки із Луька, надіславши навіть петицію проти допущення на шкільні свята 1 Вересня та Останнього дзвоника місцевих посадовців.

Користувачка Facebook Альона Парфьонова написала в соцмережі повідомлення, що викликало бурхливе обговорення серед дорослого населення. Жінка звернулася до чиновників: “Ваша присутність змушує наших дітей влаштовувати свято вам – інколи ви запізнюєтесь, інколи ваші промовисті промови занадто нудні та довгі”. До цього долучилася в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, котра зауважила, що сучасні діти, народжені в незалежній Україні, змушені терпіти такий пережиток радянщини як лінійка – і в дощ, і в спеку, і стомлені задовгими «урочистостями». Діти промови гостей слухають рідко. Батьків ці промови обурюють. Невже хтось досі вважає, що це додає народної любові?

Володимир-Волинський міський голова на розширеному засіданні колегії управління освіти молоді та спорту, користуючись нагодою, що у цьому заході приймали участь директори навчальних закладів, категорично заявив про те, щоб урочисті лінійки тривали не більше півгодини. А ось на запитання місцевих журналістів, а чи він підтримує звернення батьків щодо недопущення чиновників на урочистості, дещо здивовано на це відреагував. Нічного поганого в тому, що на лінійку прибуде хтось із керівників місцевої влади, він не вбачає. Сам же Петро Данилович вирушить, як він зазначив, на свято Першого дзвоника до школи-інтернату.

Зважаючи на бурхливе обговорювання даної теми у ЗМІ та соцмережах,  видання у переддень 1 вересня вирішило дізнатися думку декількох володимирських  батьків, які виряджають своїх чад до школи.

Як зазначила в розмові Олена Володимирівна, вона проти візитів чиновників. Нічого корисного вони не дають, тільки гається час на їхні промови. Особливо тих представників влади, які окрім привітань, розпочнуть розказувати, що вони зробили для того, чи іншого навчального закладу. Іноді так увійдуть в кураж, що почнуть про   свої здобутки розказувати. Навіщо це дітям, які далекі від того, щоб все це сприйняти та осягнути? Тай прізвище і посада будь-кого із чиновництва нічого дітям не дає. То чому ж їм гаяти свій час у перший вересневий день на прослуховування нудних монологів?

Проте, як виявляється, не всі батьки проти таких візитів. Микола Іванович, котрий виряджає свого сина до школи, до візиту посадовців відноситься лояльно. Нічого поганого у цьому не бачить, коли школа окрім, звісно короткої промови чиновника,  одержать ще й якийсь подарунок від влади або місцевого мецената.  І хоча подібні візити є пережитком радянщини, проте нічого нового за 26 років так і не придумали.

Звісно, є й такі, яким однаково, хто буде на урочистих лінійках і що виголошуватиме.

Добре, що Володимир-Волинський далеко від столиці та на Свято Першого дзвоника не прибудуть високопосадовці. Бо довелося б будувати не одну площадку для гелікоптера, а дітворі чекати не одну годину, поки якийсь міністр або урядовець удостоїть честі привезти свою персону.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!