Цієї осені Верховній Раді необхідно буде ухвалити 50 законопроектів, які дозволять запровадити п’ять ключових реформ. Про це, як зазначає espreso, під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Пенсійна реформа

Зараз в нашій країні 10 працівників забезпечують пенсійними виплатами 12 пенсіонерів. Це призводить до великого навантаження на бізнес та мізерних виплат пенсіонерам. Якщо за урядовий законопроект без змін остаточно проголосують восени,  вже з 1 жовтня підвищення на 200-1000 грн отримають понад 9 млн пенсіонерів. З нового року право на пенсію матимуть ті, у кого 25 років робочого стажу, а з 2028 – 35. Мінімальна пенсія з 1 січня становитиме 40% мінімальної заробітної плати – 1373 гривні.

Медична реформа

Держава виділятиме кожному лікарю в середньому по 370 гривень на  пацієнта. За пенсіонерів та малюків сума подвоюватиметься.  Це посилить конкуренцію між лікарями.

Реформа поділить медичні послуги на три види: повністю безкоштовні, частково оплачувані державою (співоплата) та платні.  До безкоштовних належатимуть порятунок чи невідкладна допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога.  Безкоштовними для громадян стає й ряд медичних засобів. Згідно з законопроектом, платити доведеться поки лише за естетичну медицину. Решту послуг пацієнт буде оплачувати, заручившись підтримкою держави.

Освітня реформа

Реформа освіти передбачає перехід системи середньої освіти на три рівні на 12 років навчання: початкова освіта (4 роки навчання), базова середня освіта (5 років навчання в гімназії), профільна середня освіта (3 роки навчання в ліцеях чи закладах професійної освіти).

Перехід на 12-річне навчання  та старт нової української школи передбачається вже в 2018-2019 навчальному році. Також проект закону передбачає укрупнення сільських шкіл та створення опорних шкіл, щоб донести якісну освіту й до дітей, які навчаються в маленьких містечках та селищах. Окрім того, реформа повинна “вичистити” навчальні програми від непотребу, розвантажити дітей, підвищити зарплатню для вчителів та викладачів.

Електронні довірчі послуги

Головна новація полягає в переході на електронну ідентифікацію, електронний підпис, електронну печатку. Електронна довірча послуга – це послуга, що надається на основі взаємної довіри між зацікавленою стороною та постачальником послуги. Реформа дозволить зареєструвати компанію, підписати договір, відправити будь-який запит, користуючись смартфоном.  Також законотворці обіцяють спростити для бізнесу взаємодію з органами державної влади. А кожен громадянин тепер зможе мати доступ до адміністративних та ринкових послуг, не виходячи з дому.

Фінансова звітність по-новому

Реформа передбачає обов’язкове впровадження та застосування міжнародних стандартів обліку для українських компаній. Це повинно зробити діяльність українських компаній прозорою та зрозумілою для інвесторів. Також міститься ряд критеріїв, що звільняють підприємства від зайвої звітності. Від звітування про управління звільняються мікро – і малі підприємства. Середнім підприємствам пропонують не вказувати у звітах про управління нефінансову інформацію. Фактично, зміна звітності за МСФЗ (Міжнародних стандартів фінансової звітності) передбачена лише для великих компаній. Щоправда, закон допускає подання звітності в єдиному електронному форматі з обов’язковим наданням копій звітів на запит юридичних та фізичних осіб згідно з законом “Про доступ до публічної інформації “.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!