Останнім часом в Україні виникла  проблема – обов’язкове   розмитнення автомобілів на іноземних «бляхах», яких    українці масово ввозять через кордони Євросоюзу. Допоки законодавці кумекають над ставками мита та інших зборів або альтернативою цим  платежам, у фіскальній службі підготували проект постанови про утилізацію старих автомобілів, які перейшли в державну власність. Утилізація загрожує і нерозмитненим автомобілів, які виявить фіскальна служба.   Почнуть з конфіскованих авто. Їх планують утилізувати.

У травні фіскали оприлюднили проект порядку утилізації таких машин. В першу чергу під прес підуть авто, вироблені до 2010-го. Вони шкодять екології.  Перед утилізацією фіскали будуть зобов’язані за 15 днів до відправки на переробку попередити власника авто про можливість розмитнити і забрати авто або заплатити штраф і вивезти з країни.  Пперед прийняттям рішення про утилізацію в МВС проб’ють машину по базах даних викрадених авто і на підробку номерів. Також підприємства, які проводять утилізацію, повинні будуть попередньо провести техекспертизу автомобіля. Придатні деталі виставлять на продаж. Решта відправлять на металобрухт. Переробляти машини будуть за рахунок держави.

Не всі автомобілі, які перейшли державі, утилізують. Машини, придатні до експлуатації і відповідні еконормам можуть бути розмитнені за існуючими тарифами і продані. Також фіскали можуть передавати конфісковані автомобілі державним структурам. Наприклад, в соціальні служби. Ці нововведення поки що обговорюються.

За статистикою, в Україні близько 50 тисяч нерозмитнених машин, за неофіційними даними – один-півтора мільйона. Кожні п’ять-десять днів українці з незареєстрованими авто повинні перетинати кордон. Якщо автомобіль знаходиться на одну добу більше, ніж належить Митним кодексом, водієві загрожує штраф в 85 гривень. Якщо ж авто затрималося в країні від 1 до 10 діб – доведеться заплатити штраф у розмірі 3400 гривень, більше 10 діб – 8500 гривень. Якщо автомобіль належить іноземцю, а за кермом українець – машину можуть конфіскувати. Машину українця можуть заарештувати, якщо він відмовиться платити штраф.    Якщо ж іноземець завіз в Україну автомобіль, а повернувся на батьківщину без нього, українські правоохоронні органи можуть звернутися в країну резидента з вимогою оштрафувати порушника. Крім того, машини без реєстрації можуть оголосити в розшук.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!