Після заслуженого відпочинку політики в Києві з такою швидкістю «пішли назустріч людям», що українцям вже не сховатися від їх реформаторських ініціатив. 7 вересня зібрання народних депутатів освятив своїм щорічним програмним посланням сам Президент України. «Запровадження безвізових поїздок (до кран ЄС – авт.) наразі – головний підсумок трирічної нашої спільної реформаторської роботи – роботи всіх гілок влади і суспільства», – наголосив Петро Порошенко.
Почувши ці слова, дехто може припустити, що Україна – це таке собі велике туристичне агентство. Але не слід хвилюватися – статистика свідчить, що 57% наших співвітчизників ніколи не бували закордоном. І щоб вони не сумували, влада має в запасі ще багато захоплюючих подих нововведень!
Почали тиждень з реформи освіти. З наступного року на першокласників чекає довгий 12-річний шлях, спрямований на «вивчення оточуючого світу» без зайвої напруги і психологічних стресів. Кількість предметів скорочується, а їх викладання передбачається у ненав’язливій та приязній для учня формі. Паралельно поступово меншатиме і кількість шкіл, особливо, в сільській місцевості. Викладачам, які освоять нову методику викладання, котра поки існує лише в уяві авторів реформи, обіцяють підвищити зарплату у 3-4 рази. Звідки віднайдуть на це кошти – державна таємниця.
Згадана реформа, дивним чином, вже встигла викликати критичні зауваження з боку МЗС сусідньої Угорщини. У Будапешті переживають за права 150-ти тисячної угорської національної меншини в Україні на здобуття світи рідною мовою. Швидше за все, угорці просто погано володіють українською і щось неправильно зрозуміли у тексті законопроекту. Наша реформа відповідає найкращим закордонним взірцям і гарантує вивчення на найвищому рівні іноземних мов. Так що, дорогі угорські брати та сестри, let’s speak English together!
Найбільш яскравою подією тижня став, звичайно, так званий майдан «бляхарів» – власників авто з іноземною реєстрацією. Декілька днів було багато галасу і, навіть, штовханини з поліцією. Але дійшли згоди досить швидко. Голова податкового комітету ВРУ Ніна Южаніна повідомила, що вже ввезені в Україну авто «на бляхах» можна буде розмитнити за 1-1,4 тис. Євро. А незабаром ввіз таких машин взагалі заборонять. «Це дійсно великий крок назустріч людям», – підсумувала Южаніна.

«Маленький крок для людини, але гігантський стрибок для людства», – казав у подібних випадках американський астронавт Ніл Армстронг. Під час обговорення проблеми багато волинян – власників іноземних авто почули чимало цікавого на свою адресу. Так, відомий політик, бізнесмен, автогонщик і демократ Євген Червоненко висловив обурення з приводу того, що власники «жигулів» і «москвичів» посміли пересісти на дешеві старі авто закордонного виробництва. Коли десятки українських платників податків змушені платити величезні акцизні збори за авто представницького класу в офіційних салонах, тисячі несвідомих громадян мають наглість вигадувати «тіньові» способи пересуватися на чотирьох колесах, а не лазити вулицями рачки! Є, правда, надія, що «компроміс» у «бляховому» питанні сприятиме незначному зменшенню цін на вживані автозапчастини.

Тим часом, «Укравтодор», який очолює волонтер з Польщі Славомір Новак, підписав, нарешті, контракти на виконання капітального ремонту доріг на українсько-польському кордоні з двома польськими компаніями – Drog-Bud Sp.z.o.o. і Unibep S.A. Таким чином, нам обіцяють, що 13-кілометрова ділянка шляху від Устилуга до Володимира буде побудована у 2018 році за 4,8 млн. Євро. Це – гарна новина!

В масштабах України, за словами Новака, слід інвестувати у розбудову доріг загальнонаціонального підпорядкування мінімум 50 млрд. дол. США щорічно. При цьому, до 700 тисяч гривень треба інвестувати щомісяця у відгодівлю самого пана Новака, ну і тримати кулаки за те, щоб на наші дороги вистачило польських підрядників. Все справедливо. Українцям – дороги, полякам – прибуток і подяка за самовіддану працю!

Тим часом, за словами пана Прем’єра Гройсмана, в Україні нарешті запрацювала найновіша світова комп’ютерна технологія Blockchain в роботі Міністерства юстиції і державного підприємства “Система електронних торгів арештованим майном” (СЕТАМ). Юрист Олександр Плахотнюк повідомляє, що якщо сьогодні ваша заборгованість за комунальні послуги перевищує 10 тис. гривень, суд має право заарештувати ваше помешкання. А згодом, у разі непогашення боргу, і продати. У цьому і продавцям і покупцям залюбки допоможе система СЕТАМ – ефективний урядовий помічник українських громадян, які потрапили у скрутні життєві обставини.

Міністр фінансів Олександр Данилюк, у свою чергу, порадував заявою, що до 2020 року інфляція в Україні впаде до показника 5% річних, а в найближчі три роки очікується зростання економіки, За його словами, в 2018 році економіка зросте на 3%, в 2019 на 3,8%, а в 2020 на 4%. Ця динаміка, загалом, підтверджує прогноз екс-губернатора Одеської області Михаїла Саакашвілі про те, що на відновлення української економіки до рівня 2013 року знадобиться приблизно 20 років.
Сам Саакашвілі висловлює готовність і далі тішити українців точними прогнозами і підтверджує плани «атакувати», разом з європейськими та українськими приплічниками, пункт пропуску Краківець 10 вересня цього року. Йому на підмогу вже нібито висувається Юлія Тимошенко та багато інших спостерігачів. На тлі цих заворушень, поширюються чутки про плановане об’єднання БПП з «Народним фронтом» та нечуваним раніше політичним монстром – партією «Вінницька Європейська Стратегіа Гройсмана». Насувається традиційне осіннє загострення. Далі – буде.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!