Співпраця міст- побратимів Володимира-Волинського та німецького Цвікау з кожним роком тіснішає та процвітає. Обмін делегаціями, новаціями та планами охоплює безліч сфер суспільного, освітнього та культурного життя обох міст. Варто виокремити з-поміж усього й те, що досить плідно розвивається співпраця між навчальними закладами – гімназіями обох міст – Володимир-Волинської гімназії та Сlara-Wieck-Gymnasium із Цвікау, яка передбачає обмін делегаціями школярів у плані вдосконалення знань із німецької мови.
9 вересня делегація у складі 11 найкращих гімназистів- призерів олімпіад з іноземних мов, здебільшого 8,9,10,11 класів та вчителів німецької мови Надії Губаль та Наталії Димитрук Володимир-Волинської гімназії відбула до Німеччини. Оплату затрат на дорогу взяли на себе батьки, однак перебування у Цвікау забезпечують повністю німецькі партнери.
Як розповідає директор навчального закладу Олександр Романюк, ця поїздка планувалася заздалегідь ще під час перебування Олександра Степановича у Цвікау на Різдвяні свята у рамках туристичної ярмарки, проте остаточна дата відбття була узгоджена під час святкування Дня Володимира-Волинського, на яке прибула офіційна делегація на чолі із мером Цвікау.
План перебування учнів, перш за все, передбачає проживання їх у німецьких родинах, які в перший день прибуття української делегації радушно зустрічали її на німецькій землі. Поряд з тим щодня школярі відвідують уроки в гімназії, для них організовуються екскурсії, зустрічі, які школярі знімають на відео.
– Ми домовилися із мером Цвікау про те, що упродовж перебування наших гімназистів у Німеччині, усі заходи та екскурсії зніматимуться на відеокамеру для того, щоб змонтований відеоролик залишився назавжди в історії нашої гімназії, – зазначає директор Олександр Романюк. – Крім того, ми надіємося, що проживання, спілкування наших дітей в німецьких родинах, ознайомлення із навчальним процесом у гімназії дасть неабиякий результат у плані вдосконалення знань німецької мови, вивчення побуту німців, їх культури та розширення кругозору наших дітей.
Щодо заходів, розробленими німецькими патрнерами, варто наголосити, що володимирчан очікує досить-таки насичена культурна та пізнавальна програма. Окрім знайомства із гімназією, українській делегації організовуватимуть екскурсії по Цвікау, відвідування мерії, культових споруд, гімназисти матимуть честь побувати на уроках музики та репетиціях молодіжного симфонічного оркестру під керівництвом професора Зандмана. Більше того, учні, які грають на певному інстурменті, братимуть участь в концерті. У вільний час для делегації заплановано відвідування театру, кінозалів, басейну, музеїв та навіть футбольного матчу.
18 вересня українська делегація відбуде до Володимира-Волинського. А ось про враження від поїздки не лише дітей, а й вчителів наше видання планує розмістити в наступних дописах.
І наостанок. Під час розмови із Олександром Романюком обережно запитали, а чи не прибудуть у недалекому майбутньому німецькі школярі до володимирських родин у плані обміну делегаціями. Відповідь трохи була дивною, хоча й очікуваною: батьки німецьких діток бояться їх відправляти сюди. І не мовний бар’єр їх лякає. Їх відлякує війна, яка точиться на Сході. І жодні вмовляння та доводи про те, що ми живемо у мирному регіоні, не переконує їх у протилежному.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!