14 вересня у Володимир-Волинському історичному музеї відкрили виставку «Глина із глибини віків: випалена вогнем і не знищенна часом». На ній експонується понад 100 виробів з глини 19-20 століть, з фондів музею: глечики, куманці, вази, тарілки та ін. Деякі з них вкриті поливою і розписані.
Гончарство – ремесло, яке має давнє історичне коріння. Історики стверджують, що гончарні вироби людина робила ще до нашої ери. У період неолітичної революції (6-4 тис. до ) наші предки перейшли від привласнення до відтворення – не лише полювали і займалася рибальством, але й вирощували злакові культури, готували їжу, а для цього був потрібний посуд.
На відкритті виставки викладач Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського Валентина Залуніна провела майстер клас з виготовлення куманця та глиняної ложечки. Пані Валентина свого часу закінчила Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва та Київський інститут реклами, тож дітям було цікаво поспілкуватися з нею.
Виставку оглянули учні 4-б класу Володимир-Волинської гімназії імені О. Цинкаловського разом з класоводом Оксаною Корольчук, які дізналися багато цікавого з розповіді Валентини Володимирівни і , навіть, отримали з її рук глину, щоб вдома самим спробувати виліпити глиняну ложечку.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!