-Ой, скільки вас багато, – усміхаючись говорить жінка, зустрічаючи веселу юрбу, котра  завітала на фермерське господарство “Фасти”. – І оце я маю усіх покатати?

Тренер по кінному спорту Віра Цуканова, за плечима котрої більше двадцяти років стажу, не очікувала, що до неї завітає два десятки дітей разом з батьками. Хоча щодня  зустрічає чимало гостей, які приїздять не тільки поїздити на конях, а й на екскурсії у цей живий куточок флори і фауни. Адже на цьому господарстві мирно уживаються гуси, кури, качки, барани, фазани, собаки, коти… Сімейка останніх оселилася серед птиці, і не дає спокою тій. Справа утім, що нещодавно кішка народила кошенят, і потрібно їх чимось годувати. Тож інколи непомітно підкрадається і намагається зловити здобич, але пернаті стоять за себе горою, і та змушена втікати.

Саме з поїздки в урочище “Фасти” розпочався  другий етап проекту “Турбота взамін на любов” ГО “Реверс”, який став переможцем у конкурсі проектів, розроблених інститутами громадського суспільства стосовно дітей у Володимирі-Волинському. Минулого року у ньому взяло участь 10 родин, у яких виховуються дітки з обмеженими можливостями. Цьогоріч їх кількість зросла, це говорить про те, що їм та батькам він сподобався. Адже у них є можливість гарно провести час, розбавивши його різноманітними розвагами та поїздками по цікавих місцях.

-Коли розпочинали перший етап  проекту, деякі батьки сприйняли його насторожено. І їх можна зрозуміти, адже вони виховують особливих дітей,  – говорить керівник ГО “Реверс” депутат міської ради Максим Климюк. – Однак коли почали приходити на зустрічі і проводити час разом з іншими  родинами, у яких зростають такі ж самі дітки, обмінюватись досвідом щодо лікування, реабілітації, зрозуміли, – вони не одні.  Ми, організатори, у свою чергу, робили усе можливе, щоб усім було не тільки цікаво, а й корисно провести цей час разом. Зауваживши, що минулого року найбільше дітям сподобалось кататися верхи, цього разу вирішили розпочати  з ферми. Урізноманітнити програму згодилась волонтерка Наталка Матеуш, котра не вперше долучається до проекту.   Разом з автором проекту Оксаною Сапігою до художньої майстерності не тільки на папері, а й на обличчі, залучають не лише  малечу, а батьків. Загалом, кінна терапія досить позитивно впливає на таких діток, про це говорять як самі тренери кінного спорту, так і батьки. Серед усіх учасників найбільше полюбляє їздити  Оля Андзилевич. Під час нашого знайомства вона зізналась, що разом з мамою і татом часто буває в одному з сіл, де верхова їзда для неї є звичним явищем. Ми були приємно здивовані,  дізнавшись про таке захопленняцієї дівчинки, яке у подальшому  стало для нас підказкою в організації екскурсії на ферму.

Попереду – ще багато цікавого, зазначає Максим Климюк.  Зокрема, планується поїздка  у зоопарк. Куди? Поки це залишається таємницею. Але і це не все, бо най-найцікавіше та інтригуюче чекає на учасників у фіналі. Організатор впевнений, що усім сподобається і враження будуть незабутніми. І додає, досить приємно, що до проекту долучились нові учасники, є сподівання, що їх побільшає.

Власне усі діти були у захваті від поїздки. Найактивнішими і невловими виявилась малеча родини Подзідзеїв. Ця “група підтримки” приїхала разом з мамою та сестричкою Євою. Не дивлячись на свій юний вік, вони впевнено тримались у сідлі, немов робили це не вперше. Деякі дітки боялися сідати на коней, але коли опинялися верхи, просили покатати ще. Не могла стриматись, щоб не спробувати осідлати гнідого і мама Ані Малишевої. Жінка довго вагалась, але дивлячись, із яким захопленням це роблять діти, наважилась, і залишилась задоволеною. Додому повертались сповнені приємних вражень в очікуванні на наступну зустріч.

Жанна БІЛОЦЬКА

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!