Цього року українцям доведеться зустрітися із новим штамом грипу “Мічиган”, зазначає “Сегодня”.
Традиційно Всесвітня організація охорони здоров’я спрогнозувала, яких штамів грипу слід побоюватися в 2017-2018 роках.
Так, цього разу до України прийдуть три мутації грипу: “Гонконг”, “Брісбен” і “Мічиган”. За словами столичного лікаря-вірусолога Ігоря Буряка, цей вірус – підтип А/H1N1, або “свинячого грипу”, а його основна небезпека – в ускладненнях і стійкості до багатьох противірусних препаратів.
“Мічиган” не реагує на деякі поширені види ліків. А якщо його вчасно не лікувати, виникають ускладнення, що загрожують летальним результатом: пневмонія, менінгіт, набряк легенів”, – розповів вірусолог.
У зоні ризику “Мічигану” – люди із зайвою вагою, а також ті, хто страждає на діабет і астму. Схильні до атак нового грипу і люди похилого віку.
Основні симптоми: висока температура (від 38 градусів), слабкість у тілі і відчуття тяжкості в грудях. Однак лікарі зазначають, що вірус не можна розпізнати за цими ознаками, а тому важливо зробити лабораторний аналіз крові. Крім того, лікарі застерігають від самолікування. “Деякі противірусні препарати протипоказані при “Мічигані”, а інші можуть не подіяти. Тому при підозрі на грип краще відразу викликати лікаря, – радить Ігор Буряк. – Потрібно дотримуватися постільного режиму, приймати призначені ліки, збивати високу температуру і пити багато рідини”.
У питанні профілактики – зробити щеплення. Однак з вакцинами проблема. У МОЗ стверджують, що в Україні не виготовляють вакцини проти грипу і не закуповують їх за рахунок держбюджету, оскільки вони не входять до календаря щеплень. При цьому статистика невтішна: під час минулого епідемічного сезону від грипу померла 31 особа, 7 з них – діти. Залишається сподіватися на аптеки.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!