У Верховній Раді зареєстровано законопроект, у якому  пропонують посилити боротьбу з нетверезими водіями, зазначає Hromadske.  Даним законопроектом  пропонується надати поліції право проводити систематичні перевірки водіїв на стан алкогольного сп’яніння.

Для цього Законом України “Про внесення змін до деяких законів щодо перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння” пропонується:  передбачити додаткову підставу для зупинки транспортного засобу – проведення перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння у місці проведення перевірки на стан сп’яніння;  пом’якшити відповідальність для водіїв, які керують в стані легкого алкогольного сп’яніння, передбачивши відповідальність у вигляді штрафу без позбавлення права керувати транспортним засобом;   передбачити градацію відповідальності за керування в стані сп’яніння, виходячи із ступеня алкогольного сп’яніння, а саме: а) від 0,2 до 0,5 проміле у повітрі, що видихається та/або крові – штраф 10200 грн.; б) більше 0,5 до 1 проміле у повітрі, що видихається та/або крові або керування в стані наркотичного чи іншого сп’яніння або повторне вчинення порушення – штраф 10200 грн. із позбавлення права керувати транспортним засобом на 1 рік; в) більше 1 до 2 проміле у повітрі, що видихається та/або крові або керування в стані наркотичного чи іншого сп’яніння – штраф 20400 грн. із позбавлення права керувати транспортним засобом на 3 роки; г) більше 2 проміле у повітрі, що видихається та/або крові або відмова від проходження огляду на стан сп’яніння або перевірки на стан сп’яніння – штраф 40800 грн. із позбавлення права керувати транспортним засобом на 3 роки.

Крім того, законодавець передбачив обов’язок водія проходити огляд на стан сп’яніння та перевірку на стан сп’яніння  та  вдосконалив процедуру огляду на стан сп’яніння поліцейським із використанням спеціальних технічних засобів.

Місце перевірки на стан сп’яніння – це заздалегідь визначена, тимчасово обладнана спеціальними дорожніми знаками ділянка дороги, де кілька екіпажів поліції одночасно проводять перевірку усіх водії транспортних засобів, які проїжджають в зоні дії знаку на стан алкогольного сп’яніння. При цьому тривалість та час огляду має бути виправданий та не значно ускладнювати дорожній рух. Для цього заздалегідь визначається також можлива черговість перевірки водіїв, коли кожен другий, сьомий, двадцять п’ятий чи в будь-якій іншій черговості водій підлягатиме перевірці.

Рішення про проведення перевірки приймає керівник патрульної поліції не пізніше ніж за 3 дні до проведення такої перевірки, і потенційні місця перевірки заздалегідь оголошуються в засобах масової інформації.

Підтвердження факту перебування в стані сп’яніння є підставою для проведення огляду на стан сп’яніння в загальному порядку, із залученням свідків та дотримання інших процесуальних гарантій. Відмова від перевірки є самостійним складом адміністративного правопорушення і прирівнюється до найбільш тяжкого ступеня алкогольного сп’яніння.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!