З настанням холодів люди все більше часу проводять вдома. Тому влада дбає про те, щоб забезпечити прокат по телебаченню захоплюючих політичних серіалів. Наскільки цей відеоряд цікавить народ – питання десяте. Головне, що дешеве кіно заспокоює самих політиків та надихає їх вірою у завтрашній день. При грошах і при владі.
І все було б у них добре, але змушені наші керманичі, хоча б символічно, ділитися своїми доробками з людьми. Тому на тижні Кабмін вніс до Верховної Ради проект державного бюджету на 2018 рік. І в цей день в очах Прем’єра Гройсмана можна було побачити ледь помітний відтінок суму.
Що ж відірвав нам від серця милосердний і дбайливий Уряд? За рік мінімальну зарплату планують підняти на 523 гривні – з 3200 до 3723, а «середній» прожитковий мінімум на 100 гривень – з 1600 до 1700.
В бюджеті, правда нічого не говориться про створення нових робочих місць, не видно вагомих витрат на галузевий розвиток економіки. А витрати на науку не набагато перевищують статтю видатків на відгодівлю бюрократів-дармоїдів з Міністерства закордонних справ. Ну і на забезпечення життєдіяльності Президента та його Адміністрації не пошкодували майже мільярд гривень. «Доброчинна» влада діє виключно у рамках реформаторської моделі МВФ, яка спрямована на перетворення України у потужну аграрну наддержаву.
Тим часом, Міністр фінансів Олександр Данилюк побував в Одесі на Українському фінансовому форумі. Морські краєвиди та новини про американський сезон ураганів надихнули його на сміливі та приємні видіння. «Я поговорив з понад сотнею інвесторів, я відчув, що наближається цунамі. У хорошому сенсі цього слова. В тому сенсі, що є інтерес до України, і ми повинні використовувати цю можливість і показувати прогрес в проведенні реформ», – поділився він своїми думками з журналістами. Штормове попередження від головного фінансиста країни завжди звучить інтригуюче. Головне, щоб у знаменитих нічних клубах на одеському узбережжі не об’явили в зв’язку з цим евакуацію.
У Києві як завжди багато і завзято мітингували. Іноді борцям за справедливість заважав дощ, але, загалом, майданчик перед Верховною Радою не залишався порожнім. На черзі судова та пенсійна реформи, під питанням – медична.
Михайло Саакашвілі таки відвідав Київ, де оголосив початок непримиримої боротьби за… зняття депутатської недоторканності. У цьому його цілком підтримує команда Президента. Весь цей веселий балаган планує використати собі на користь «Батьківщина», чий лідер планомірно готується до свого останнього походу у бій за президентство.
До речі, румуни на тижні теж виявили кричуще незнання української мови. Їх Президент не розібрався у корисних новаціях нового закону «Про освіту», образився за утиски румунської національної меншини у мовному питанні і скасував планований візит в Україну. Хто наступний?

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!