Президент Петро Порошенко підписав закон “Про освіту”, прийнятий Верховною Радою 5 вересня 2017 року. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Він особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. У той же час підкресливши важливість неухильного дотримання при здобутті освіти гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.   Президент також звернувся до Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти з пропозицією провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи

Нагадаємо: 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект “Про освіту” , який передбачає широку реформу освітньої галузі. Крім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах, у тім числі у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях, починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.

Однак при прийнятті даного законопроекту народні обранці зіштовхнулись з невдоволенням інших країн. Зокрема 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслалаи листа Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту. Також із засудженням нового українського закону виступив парламент Румунії, який з цього приводу прийняв спеціальну декларацію. А президент країни Клаус Йоганнісскасував візит до України. 23 вересня Угорщина закликала ООН провести розслідування щодо ухваленого  закону про освіту, аргументуючи це тим, що він порушує право на використання мови національними меншинами.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!