У кожної людини у житті відбуваються чимало урочистих подій, однією з яких є – реєстрація шлюбу. Вона  є найбільш пам’ятною та найбільш зворушливою, адже єднаються два люблячих серця. Тому молодята намагаються зробити день одруження таким, щоб він запам’ятався на все життя.

Звісно, реєстрація шлюбу є різною. Є традиційна, яка відбувається в одній із кімнат відділу ДРАЦС  звичайним  проставлення підписів і штампів у документах.

 Є урочиста, яка відбувається в залі одружень, із музичним супроводом, рушниками щастя, красивими промовами   та вальсом молодят. А є ще виїзна церемонія реєстрації шлюбу, де розробляється урочистий  сценарій за участю усіх гостей. Звісно, окрім однієї спільної риси – видачі свідоцтва про одруження,  церемонії різняться датою проведення та  вартістю. Урочиста реєстрація шлюбу  проходить по п’ятницях і суботах, звичайна – в будні дні.

Як зазначає начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Володимира-Волинського Алла Войтюк, за традиційну церемонію шлюбу потрібно заплатити 200 гривень, за урочисту – 350, а за виїзну – 900 гривень. Проте тут варто додати, що коли будь-який вид реєстрації за бажанням молодят відбувається у вихідний або святковий день, сума подвоюється.

Проте ця, здавалося б стара як світ, церемонія з кожним роком набуває  оновленого та помпезного вигляду, оскільки окрім відділів ДРАЦС її організовують підприємливі люди. Звісно, не за 200-350 гривень, а вдесятеро більшу суму.

Але, як наголошує Алла Василівна, приватні підприємці не наділені державою правом видачі свідоцтва про шлюб, а тільки можуть його перевручити під час урочистостей з нагоди одруження. Звісно, як організовувати урочистості, кожний вирішує сам, проте, як зазначає Алла Войтюк,   церемонія реєстрації шлюбу працівниками ДРАЦС є актом від імені держави.

До цього варто додати й те, що жодний тамада або ведучий весілля  не перевручає свідоцтво про шлюб, виданий священиком. То чому молодята  погоджуються  це проводити із свідоцтвом про шлюб, виданим відділом ДРАЦС? Невже церемонія вручення цього документау біля «лавки закоханих» є менш урочистою?

Заради популяризації  укладання шлюбів у відділі ДРАЦС, з деякими закладами ресторанного бізнесу Володимира-Волинського  проведено зустрічі та запропоновано під час замовлення банкету рекомендувати молодятам реєструвати шлюби у стінах  ДРАЦС або ж замовляти виїзні церемонії за участі державних представників.

Нині працівники відділу ДРАЦС Володимира-Волинського працюють над виготовленням весільної арки та придбанням іншої   атрибутики, декору аби довести, що не варто витрачати декілька тисяч тільки за те, що креативний ведучий вручить документ,  напередодні одержаний у кабінеті або весільній залі ДРАЦС. Давайте не перетворювати традиції у дороге шоу, яке нікого ні до чого не зобов’язує, а лише вимагає зайву трату коштів…

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!