Перелік безкоштовних послуг, які передбачає пакет первинної медичної допомоги, оприлюднило Міністерство охорони здоров’я. йдеться на сторінці МОН у Facebook.

Отож, згідно із проектом медреформи, у безкоштовні послуги сімейного лікаря входить: діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани; супровід пацієнтів із хронічними захворюваннями; надання невідкладної допомоги; профілактика: вакцинація, огляди та дослідження пацієнтів з груп ризику, консультації.

Сімейний лікар  може спостерігати за неускладненою вагітністю та здоровою дитиною, відповідно до вікових особливостей та потреб. Пацієнти також безкоштовно можуть отриматигематологічні дослідження, загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, біохімічні й імунохімічні дослідження сироватки крові, визначення рівня глюкози крові, виміряти рівень загального холестерину, аналізи сечі, іструментальні методи дослідження, електрокардіограма (ЕКГ) у стані спокою, мікроскопія харкотиння, швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.

Крім того,  сімейний лікар виписуватиме рецепти, за якими можна отримати препарати за програмою відшкодування вартості ліків.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!