Ось і відшумів 10-й ювілейний фестиваль«Український коровай сузір’я», який зібрав у парку “Слов’янському” чималу кількість володимирчан та гостей міста. Неперевершені короваї від відомих коровайниць не тільки нашого району, а сусідніх , стали основною прикрасою свята. До них додались снопи, серед яких найоригінальнішими, за оцінками журі, визнані роботи працівниць культури села Суходоли, та  Рожища (автор Марія Поліщук) та Ковельского району (Валентина Балецька). А ось перше місце вибороли працівники та колективи будинків культури з Красностава, друге – зі Свійчева, третє – з Льотничого. Грамотою десятого ювілейного фестивалю традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я» за майстерність виконання нагороджені Валентина Якимович з Ківерців та колектив Бубнівського будинку культури.

На сцені розважали гостей  фіналістка пісенного шоу  “Голос країни” Катерина Рибак, фольколорні колективи, та інші учасники програми.  А неподалі відбувались “Козацькі забави”, де   чоловіки метали колоди, перекидали колеса, піднімали гирі. Вікова категорія силачів була різною, однак перемогу в одній з номінацій, а саме – метанні колоди, здобув наймолодший – Олександр Томчук, кинувши її на відстань 6 метрів 47 сантиметрів. Друге дісталось Віталію Калиновському – 5,93, третє – Віктору Адамчуку, котрий став переможцем в іншій категорії – піднімання гирі, яку підніс над собою аж 53 рази. А от його вищевказані суперники посіли місця вже у зворотньому порядку.

Запрошували скуштувати домашні смаколики  жіночки у національному вбранні, котрі з’їхались з навколишніх сіл. У прикрашених вишитими рушниками наметах, частували домашніми солонощами, салом, ковбасами, консерваціями та наливками і самогоном. Тож не дивно, що основна маса відвідувачів  складалась з чоловіків. В одному з наметів, у якому господарювали газдині з Галинівки,  не можна було не помітити ікон, навіть неозброєним оком було видно, що їм чимало років. Одна з господинь підтвердила, що це  старі польські святині, привезені з Грубешова на початку 20 століття. Ніхто достеменно не знає їх дату виготовлення, але те що їм понад сто років, це правда.

В іншому наметі щиро запрошували господині «з обійстя Одарки». Саме ці веселі щебетухи перемогли у районному шоу «Битва талантів». А з сусіднього – дзвінкоголосі жіночки робили перепій нареченим, котрі у це день гуляли весілля і проводили фотосесію у парку.

Зі своєю продукцією, – свічками ручної роботи, завітала на фестиваль Ірина Пилипенко з Рівного. Медик за освітою, жінка не вперше відвідує подібні заходи, де представляє неперевершені вироби, які навчилась виготовляти, перебуваючи у декретній відпустці. Удосконалювати свої навики їздила до столиці, де відвідувала майстер-класи, згодом отримала звання майстра. Її свічки беруть на подарунки, чимало замовлень отримує по Інтернету, деякі навіть “поїхали” за кордон.

Родзинкою фестивалю став гурт «Made in Ukraina”,  відомий в Україні виконаннням українських пісень у стиль фоль-денс. А пісня “Смуглянка”, аранжування до якої зробила одна з учасниць гурту, автор кількох пісень, – Ольга Павелець,  на яку був відзнятий кліп,  стала фішкою колективу і підірвала Інтернет, зібравши більше трьох мільйонів переглядів.  Дівчата запалювали зі сцени так, що ноги самі йшли до танцю.

Свято тривало зранку до вечора, починаючи з ярмарку сільськогосподарських продуктів, продовжуючи  фотовиставкою, вишитими рушниками, хенд-мейдом, дитячими розвагами, етномайданчиками та іншими веселощами. Пригощав відвідувачів бар “Вулик”. Смажена картопля з “секретом”  на “ура” розбиралась частувальниками. Сиров’ялені делікатеси, наливки, соуси і гарячий глінтвейн… Усе це можна було скуштувати і, обернувшись, попросити добавки. Бо дуже вже смачно і по-домашньому все смакувало.

Сприяла проведенню свята і сама погода. І хоча на вулиці було не дуже тепло, зате сонячно, що додавало святкового настрою. Можна з упевненістю сказати: фестиваль вдався!

 

This slideshow requires JavaScript.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!