Померла відома вишивальниця Галина Махонюк, котра проживала у селі Овадне Володимир-Волинського району.
Разом із уже покійною сестрою Світланою вони вишили понад 300 оригінальних рушників у різних техніках, – пише ВолиньUa.com.
Вишиті рушники сестер Махонюк експонувалися на десятках виставок у багатьох містах України, а також у Литві, Польщі та Білорусі. Сестри отримали численні відзнаки та нагороди, ввійшли до Національної спілки майстрів народного мистецтва України. У 2014 році Галина отримала звання Заслуженого майстра народної творчості України.
Недуга, яка обмежувала їхній фізичний потенціал, не змогла обмежити духовний. «Вишивати я почала ще зі школи, бо це – найдоступніший вид мистецтва. Стараюся вишивати тільки волинські узори. Все-таки ми волиняни, тож хочеться відтворити щось своє. Близько 80% – це авторські роботи, таких більше ви не знайдете. Я завжди хочу вишивати, це дуже заспокоює», – розповідала Галина Махонюк на виставці у Львові у 2013 році.
Недавно у ЦРБ  відбувся реквієм пам’яті з нагоди  дня народження її брата – поета та дитячого письменника  Анатолія, котрий помер  у травні 2016 року.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!