Яке воно, європейське майбутнє України? Простій людині важко уявити всю велич цього епохального задуму. Масштаби змін, котрих зазнає наша Батьківщина у європейській спільній родині, настільки приголомшують, що наше керівництво не наважується відкрити їх народові одразу. Люди просто не повірять своєму щастю і на радощах, чого доброго, зовсім збожеволіють! Тому Президент, Уряд та Верховна Рада відкривають нам свій таємничий євроінтеграційний план поволі. Щоб уберегти нас, грішних, від передозування приємними емоціями.
Але, як не крути, а європейські реформи мають продовжуватися щодня. І минулий тиждень ознаменувався черговими переможними кроками – прийняттям пенсійної і судової реформи.
Чим нам запам’ятається судова реформа, окрім того, що, за словами спікера Андрія Парубія, вона стала «самим довгим законопроектом в історії українського парламенту»? Всі українці, разом з Парубієм, теж залишилися під враженням від трьох тижнів обговорення та розгляду 4383 поправок за 7 пленарних днів. Та найцікавіше, як завжди, попереду!
Серед багатьох юридичних новацій є такі, котрими ми сміливо можемо пишатися! Зокрема, термін досудового розслідування у кримінальному провадженні тепер буде обчислюватися не з моменту розкриття злочину – тобто виявлення передбачуваного злочинця і повідомлення йому про підозру, а з моменту реєстрації виробництва, і складати максимум 6 місяців. Якщо за цей час справа не буде передана до суду, слідчий або прокурор зобов’язані будуть виробництво закрити.
Що тут скажеш? Українська демократія охороняє інтереси усіх верств населення. І наші злочинці теж мають право на порятунок. Змагальний процес має бути у всьому – як на стадії судочинства, так і в період слідства. Іншими словами – спіймай мене, якщо зможеш!
До наших послуг також пропонується гнучка система різноманітних зборів та штрафів, які наблизять середньозважені видатки українських громадян на судовий захист до рівня найбагатших європейських країн. Треба ж з чогось починати?
Дехто ще пробує скаржитися, що завдяки цій реформі Президент України зосередить в своїх руках надмірний вплив на судову гілку влади. Але тільки сліпий не хоче бачити, що це робиться для нашого з вами блага. Не варто в умовах економічної кризи витрачати власні кошти на всілякі судові процеси та апеляції. Щоб вам не присудили – не сперечайтеся з служителями Феміди! Звертайтесь зразу з проханням про помилування до Президента – і гроші зекономите і отримаєте святий спокій!
Порівняно з судовими новаціями, наша перемога на пенсійному фронті виглядає якось скромненько. Про переваги нової пенсійної моделі вже усі стомилися говорити. У молодої держави немає грошей, щоб годувати не лише пенсіонерів, а будь-кого, хто намагається всидіти на її тонкій шиї. Працювати треба усім і якомога довше! От досягне Україна пенсійного віку, нагуляє жирок – тоді побачимо. А то Неньці лише 26 років виповнилося, а від неї різні старці вже вимагають неможливого. Треба ж мати совість! Поки що будемо радіти з того, що для 5,6 мільйонів українців пенсія підвищиться в середньому на 700 гривень.
І європейські взірці згодом запанують у всьому. Треба лише набратися терпіння, а влада сама про це подбає. Вже на підході, наприклад, законопроект «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Він покликаний втілити у вітчизняну підприємницьку практику Міжнародні стандарти фінансової звітності у відповідності з законодавством ЄС.
Таким чином ми створюємо приязну атмосферу для іноземного бізнесу в Україні. Після цього і нашим підприємцям стане легше в Європі працювати. Особливо, на збиранні польського врожаю яблук та капусти.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!